yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Faber-Castell, hayal gücünü destekleyen atölyeleri ile Yaratıcı Çocuk Festivali’nde

Türkiye’de Adel Kalemcilik çatısı altında tüketicisiyle buluşan Faber-Castell, 8-9 Haziran tarihleri ortasında Kadıköy Şenlik Park’ta gerçekleşecek olan Yaratıcı Çocuk Festivali’nin bu yıl beşinci defa ana sponsorluğunu üstleniyor.

Faber-Castell, hayal gücünü destekleyen atölyeleri ile Yaratıcı Çocuk Festivali’nde


İki gün boyunca çocuklar, Faber-Castell tarafından şenlik alanında düzenlenecek pek çok yaratıcı atölye çalışmalarında yaş kümelerine özel aktivitelerle hayallerini şekillendirme ve yaratıcılıklarını geliştirme imkanı bulacaklar.

2018 yılından bu yana Yaratıcı Çocuk Festivali’nin ana sponsorluğunu üstlenen Faber-Castell, hayallerini renklendirmek isteyen tüm çocukların yanında olmayı sürdürüyor. Gelenek ile yenilikçiliği 260 yılı aşkın müddettir muvaffakiyetle birleştiren marka, Türkiye’nin en kapsamlı çocuk ve aile tertibi olan Yaratıcı Çocuk Festivali’nde ziyaretçilere, yaratıcılık ve sürdürülebilirlik şuuru oluşturma odaklı tecrübeler sunmaya hazırlanıyor. Çocuklar, farklı yaş kümelerine uygun olarak düzenlenecek tecrübe ve şahsileştirme atölyeleri, boyama aktiflikleri ve artırılmış gerçeklik (AR) alanıyla iki gün boyunca unutulmaz anlar yaşayacak.

Faber-Castell Ormanında çocuklar kendilerini Brezilya Ormanlarında hissedecek

Kırtasiye dalında sürdürülebilir kalkınmanın öncülerinden olan Faber-Castell, biyoçeşitliliği ve çevreyi koruyarak iklim değişikliği ile çaba ediyor. Dünyadaki kaynakların tükenmesine mahzur olmak için ağaç cidarlı eserlerini yalnızca endüstriyel kullanım emelli olarak yetiştirilen FSC® Sertifikalı ağaçlardan üretiyor. Brezilya’da toplamda 11.000 futbol alanı büyüklüğünde olan ve 700 farklı canlı tipine mesken sahipliği yapan Faber-Castell Orman’ı ile sürdürülebilirliği ekolojik açıdan ele alan marka, şenlik alanındaki atölyelerinde, çocuklara sürdürülebilirlik kavramının değerini masalsı bir atmosfer ile anlatacak. Artırılmış Gerçeklik teknolojisi (AR) ile hazırlanan özel atölye sayesinde çocuklar kendilerini Brezilya Ormanı’nda hissederken yaratıcılıklarını da artırabilecekler. 

Senin Atölyen Senin Tasarımın 

Festival mühletince Faber-Castell‘in düzenleyeceği atölyelerde, çocuklar özel olarak hazırlanan boya kalemi ve suluboya kutularını diledikleri üzere boyayıp, kendi eserlerini tasarlayabilecek.  Tasarlanan boya kutularının içine, favori renk boyalarını seçip, yerleştirecek ve kendi boyalarını oluşturup atölyeden şahsileştirilmiş boyaları ile ayrılacaklar. Minik dizayncılar, Şövalye, Dinozor, Uzay Macerası ya da Kelebek konseptlerinden dilediklerini seçip, kendi kostümlerini Faber-Castell Keçeli Kalemler ile boyayabilecekler. Kostümleri ile özel olarak hazırlanan dijital ekranlarda seçtikleri konseptin dünyasına adım atan çocuklar, burada poz verebilecek ve atölyeden hatıra fotoğrafları ile ayrılacak. 

Köklü bir mirasa sahip olan Faber-Castell’in yaratıcılığı destekleyen projelere her vakit dayanak olduğunu belirten Adel/Faber-Castell Pazarlama Yöneticisi Murat Büyükkucak sözlerine şöyle devam etti; “Adel/Faber-Castell olarak sağlıklı ve keyifli yaşayabilmemiz için ekosistemimizin ilgiye ve bakıma muhtaçlığı olduğunu biliyoruz. Bu sebeple çevresel sürdürülebilirliğe yönelik projelerimizi siyasetimizle uyumlu olarak hayata geçiriyoruz. Biyoçeşitliliği ve çevreyi koruyarak iklim değişikliği ile gayret etmek, en değerli ve stratejik amaçlarımızdan biriFaber-Castell olarak 1980 yılından bu yana Brezilya’nın güneydoğusunda yer alan, 11.000 futbol alanı büyüklüğündeki orman ile yaklaşık 700 hayvan çeşidi ve 4,5 milyondan fazla ağaca mesken sahipliği yapıyoruz. Dünyadaki kaynakların tükenmesine mani olmak için ağaç cidarlı eserlerimizi, yalnızca endüstriyel kullanım emelli olarak yetiştirilen FSC® Sertifikalı ağaçlardan üretiyoruz. Böylelikle geleceğe ve tabiata yatırım yaparak ormanların gelecek kuşaklara aktarılmasına katkıda bulunuyoruz. Bu yılki atölye çalışmalarımızda çocuklarımızın yaratıcılıklarını ve duygusal zekalarını geliştiren içerikler ile sürdürebilirlik kavramına da vurgu yapıyoruz.” 

Faber-Castell Ana Sponsorluğu’nda Türkiye’nin en kapsamlı çocuk ve aile şenliği olan Yaratıcı Çocuk Festivali’nin programı hakkında ayrıntılı bilgiye ve biletlere yaraticicocukfestivali  adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim