yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Fahiş Fiyat Artışlarına Karşı Denetimler Sıklaştı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ticaret İl Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü takımları fahiş fiyat artışı ile haksız yararın önüne geçilmesi ve vatandaşın mağdur olmaması için temel besin ve tüketim eserlerinde kontrollerini sıklaştırdı.

Fahiş Fiyat Artışlarına Karşı Denetimler Sıklaştı


Konya Büyükşehir Belediyesi, Ticaret İl Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü temel besin ve tüketim eserlerinde fahiş fiyat artışı kontrolleri yapıyor.

5957 sayılı zerzevat ve meyve ticaretini düzenleyen yasa kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi Adnan Menderes Hal Müdürlüğü’nün uyum ve takibi ile yürütülen denetimler, Ticaret İl Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü takımlarıyla birlikte gerçekleştiriliyor.

Adaletli fiyatlandırma ve tüketicinin korunması gayesiyle gerçekleştirilen kontroller kapsamında; mahallî ve ulusal marketler, ilçe semt pazarları ile Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan mücavir alanlarda satışa sunulan yaş zerzevat ve meyvelerin etiket, künye denetimleri ve fiyat kontrolleri titizlikle yürütülüyor.

Halkın sağlıklı ve muteber besin eserlerine uygun fiyatlarla erişimini sağlamak ismine kontroller kararlılıkla sürdürülecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim