yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Fideler üreticiyle buluştu

Kamuda uygulanan Tasarruf Önlemleri Genelgesi kapsamında, Seferihisar’ın 14 yıllık geleneği olan Mahallî Tohum Takas Şenliği iptal edilmişti.

Fideler üreticiyle buluştu


Şenlikte dağıtılması planlanan ve Seferihisar Belediyesi bünyesinde yetiştirilen fidelerin dağıtımına, Can Yücel Tohum Merkezi’nde başlandı.

Seferihisar Belediyesi tarafından lokal üreticiye dayanak olmak maksadıyla yıl boyunca  yetiştirilen fideler, Can Yücel Tohum Merkezi’nde dağıtılmaya başlandı. Vatandaşlar,  karbon domates, köy domatesi,  fındık  domates, kapya biber,  köy biberi, manisa yeşili, topan patlıcan, uzun patlıcan  fide çeşitlerini  Can Yücel Tohum Merkezi’nden temin edebilecek.

“YEREL ÜRETİCİYE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

İptal etmek zorunda kaldıkları Lokal Tohum Takas Şenliği’nin çiftçiye ve lokal üreticiye büyük katkıları olduğunu vurgulayan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Yerli tohumumuza sahip çıkmak ve yaşatmak için birincisine 2010 yılında başladığımız Tohum Takas Şenliğimiz artık Seferihisar’ın bir marka bedeli olmuş durumda. Seferihisar Tohum Takas Şenliği sırf bir şenlik olmasının ötesinde, atalık tohumumuza, yerli üreticinin alın terine ve toprağımıza sahip çıktığımız bir çabanın de yüzü oldu. Seferihisar Belediyesi olarak bundan sonra da yerli tohumun ve ziraî üretimin gelişmesi ve desteklenmesi için üzerimize düşen her şeyi yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Bizler tekrar toprağı ışıldayan bir memleket için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim