yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ford Trucks, Tek Silindirliden Sonra Çok Silindirli Hidrojen Motorunun Ateşlemesini Gerçekleştirdi

Karbon nötr amacına istikrarlı bir halde ilerleyen Ford Trucks, sürdürülebilir ulaşım teknolojileri alanında öncü bir projeye daha imza attı.

Ford Trucks, Tek Silindirliden Sonra Çok Silindirli Hidrojen Motorunun Ateşlemesini Gerçekleştirdi


Geçtiğimiz yıl hidrojenle çalışan tek silindirli araştırma motorunu ateşleyen Ford Trucks hidrojen yakıtla çalışan H2-Ecotorq’un birinci ateşlemesini muvaffakiyetle gerçekleştirdi.

 

“En verimli taşıma tahlilleri ile bedel yaratmak” vizyonu ve sıfır emisyonlu gelecek maksadı doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarına sürat veren Ford Trucks, alternatif yakıt teknolojileri çalışmalarını bir ileri düzeye daha taşıdı. Geçen yıl tek silindirli araştırma motoru ile başladığı hidrojen yakıtlı motor çalışmalarını sürdüren Ford Trucks, çalışmaları bir ileri etaba taşıyarak artık de tekrar kendi tasarımı olan çok silindirli hidrojen motoru H2-Ecotorq’un birinci ateşlemesini muvaffakiyetle gerçekleştirdi.

İlk testlerde başarılı sonuçlar ortaya koyan motor ile gruplar sistem optimizasyonu ve geliştirme çalışmalarına devam edecekler.

Bu kilometre taşı, Ford Trucks’ın sıfır emisyonlu araç tahlili olarak karbon-nötr eser portföyünü genişletme yolunda kıymetli bir adımı temsil ediyor. Bu gelişmeyle Ford Trucks ayrıyeten ağır ticari araçlarda 2040’ta sıfır emisyon maksadında kıymetli bir dönüm noktasına daha ulaşmış oluyor.

Ford Trucks, sıfır emisyon yatırımlarına devam ediyor

Ford Trucks, sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda ağır ticari araç bölümünde geleceğin ulaşım teknolojilerine öncülük ediyor.

“Generation F hareketi” ile sıfır emisyonlu, kontaklı ve otonom teknolojilerle büyük bir dönüşüm seyahati başlatan Ford Trucks, birinci tam elektrikli kamyonunu 2025 yılında yollara çıkarmak üzere çalışıyor.

Elektrifikasyonun yanı sıra alternatif yakıt teknolojilerine odaklanan Ford Trucks, geleceğin mobilite tahlillerine bedel katma vizyonuyla Avrupa Birliği’nin ‘Sıfır Emisyonlu Nakliyecilik Ekosistemi’ projesi çerçevesinde hidrojenle çalışacak birinci yakıt hücreli elektrikli (FCEV) F-MAX’i de geliştiriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim