yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Galaxy Ultra Kısa Film Yarışması’nda ödül kazanan kısa filmler belli oldu

“Yeniliğe açık olan her vakit kazanır” diyerek yola çıkan Samsung Türkiye, yenilikçi ve genç fikirleri farklı alanlarda desteklemeyi sürdürüyor.

Galaxy Ultra Kısa Film Yarışması’nda ödül kazanan kısa filmler belli oldu

Galaxy Ultra’nın fotoğraf ve görüntü çekimine yeni bir boyut kazandıran kamera özellikleriyle sanatı buluşturarak genç direktör adaylarını yaratıcılık seyahatinde cesaretlendirmeyi amaçlayan Galaxy Ultra Kısa Sinema Yarışması’nın kazananları muhakkak oldu.

Samsung’un düzenlediği Galaxy Ultra Kısa Sinema Müsabakası, genç direktör adaylarının yeteneklerini sergileyerek sinema dünyasına adımlarını atmaları için eşsiz bir platform sunuyor. Yarış, geleceğin direktörlerinin keşfedilmesine ve yeteneklerini geliştirebilmesine dayanak olurken, günlük ömrün bir kesimi haline gelen akıllı telefonların genç yaratıcıların elinde birer sanatsal tabir aracına dönüşebileceğini de göstermeyi amaçlıyor.

Yaratıcılığın ve yeni fikirlere açık olmanın destekçisi Samsung Türkiye’nin Galaxy Ultra Kısa Sinema Yarışması’nın heyet üyeliğini bu yıl Gülse Birsel, Melikşah Altuntaş, Büşra Pekin, Kıvanç Sezer, Murat Azdemir, Aşkın Baş Yıldız ve Cihad Baytüre’den oluşan 7 kişilik bir heyet üstlendi. Müsabaka heyeti, 7 Mayıs günü Soho House’ta bir ortaya gelerek yarışın kazananlarını belirledi.

Genç direktör adayları Galaxy Ultra’nın gelişmiş görüntü özellikleriyle hünerlerini sergiledi

Galaxy Ultra Kısa Sinema Yarışması’nın müracaatları üniversite ve lise kategorilerinde alındı. Üniversite kategorisinde büyük mükafata Oğuzhan Kara ve Şevval Kaynak’ın birlikte yönettiği Uşak sineması layık görülürken, Karar sinemasıyla Beliz Kaya, Beni Bağrına Bas ile Onur Karakuş da mansiyon mükafatı aldı. Lise kategorisinde Late Date ile Boran Şen büyük mükafatı almaya hak kazanırken, Maruziyet ve Memnunluk Maskeleri isimli sinemasıyla Poyraz Demirci ve Haber Stüdyosu isimli sinemasıyla Zeynep Yeşiltepe mansiyon aldı.

Ödüllü kısa sinemalarda genç direktör adayları, Galaxy Ultra’nın Muhteşem İstikrarlı Modu karanlık sahne çekimlerinde mükemmeller yaratan Nightography Gece Modu üzere yenilikçi görüntü çekim modlarının yanında, Ultra Geniş Açı kamera, güçlü lensler ve ultra yüksek çözünürlüklü görüntü özelliklerinden faydalanarak hünerlerini sergiledi ve etkileyici sahneler yakaladı.

Galaxy Ultra’nın çok çeşitli çekim modları ve kamera özellikleri, yeniliklere açık ve yaratıcılığını sergilemek isteyen tüm kullanıcılar için sonsuz imkanlar sunuyor. Samsung Türkiye, Galaxy Ultra Kısa Sinema Yarışması’yla tüm genç ve yaratıcı ruhları hem gelişmiş kamera özelliklerinin sunduğu bu sonsuz imkanları hem de kendi iç dünyalarını keşfetmeye teşvik ediyor.

Özgün, yenilikçi ve deneysel kıssalar anlatan genç direktör adaylarının ödüllü kısa sinemaları çok yakında Samsung Türkiye’nin YouTube kanalından izlenebilecek. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ