yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Gastromasa, Dünya Gastronomi Merkezi Londra ile Uluslararası Arenaya Merhaba Dedi

Dünyanın en değerli gastronomi konferanslarından biri olarak kabul edilen Memleketler arası Gastromasa Gastronomi Konferansı, gastronominin kıymetli destinasyon merkezlerinden biri olan Londra’da birinci defa gerçekleştirdi.

Gastromasa, Dünya Gastronomi Merkezi Londra ile Uluslararası Arenaya Merhaba Dedi


‘Inspiration’ temasıyla Olympia West’te düzenlenen Gastromasa London, 28-29 Mayıs tarihlerinde gastronomi dünyasının dev isimlerini bir ortaya getirdi.

Türk mutfağının küresel alanda gelişimine büyük oranda katkı sağlayan Gastromasa, dokuz yıllık tecrübesiyle birlikte bu yıl birinci defa Londra’da Sozen Küresel tarafından düzenlendi. Gastromasa Türk şefleri ve Türk restoranlarını dünyaya tanıtarak gastronomi dünyasında yeni ufuklar açan, dünyanın en itibarlı etkinliklerinden olan, dünyaca ünlü şeflerin, iştirakçilerin ve sponsorların dayanaklarıyla Londra’da bulunan Olympia West’te ‘Inspiration (İlham)’ temasıyla düzenlendi. Aktiflik boyunca vurgulanan ana temada hem mahallî hem de memleketler arası gastronomi dalının duayenleri, yatırımcıları, ulusal ve memleketler arası basın kuruluşları bir ortaya geldi.

Ferran Adrià, Dabiz Muñoz, Ana Roš, Eduard Xatruch, Diego Guerrero, Clare Smyth, Simon Rogan, Jeremy Chan, Jordi Roca, Antonio Bachour, Endo Kazutoshi, René Frank, Franco Pepe, Santiago Lastra, Joris Bijdendijk, Andrea Berton, Fredrik Berselius, Begoña Rodrigo, Mohamad Ørfali, Matt Abé, Ago Perrone, Giorgio Bargiani, Matthias Ingelmann üzere dünyaca ünlü şeflerin, pastry şeflerin, miksolojistlerin bulunduğu oturum ve panellerde değerli muvaffakiyetleri imza atmış gastronomi, turizm ve ağırlama kesiminin kıymetli profesyonelleri ve fikir başkanları Gastromasa Londra sahnesinde yer aldı.

Gastromasa Londra Konferansı’nın Onur Konuğu Ferran Adrià’ya konuşması sonrasında Sözen Küme CEO’su ve Gastromasa Kurucusu Gökmen Sözen tarafından ‘Inspiration Honour Award’ takdim edildi.

Sözen Küme CEO’su ve Gastromasa Kurucusu Gökmen Sözen aktiflik hakkında; “Türk mutfağının dünyaya açılan kapısı Gastromasa, dokuz yıllık deneyimi ve esaslı geçmişiyle bu yıl birinci kere 28-29 Mayıs tarihlerinde Londra’da kapılarını açtı. Dünya gastronomisine yeni ufuklar açacağına inandığım bu itibarlı aktiflik gastronomi bölümünün bedelli isimlerinin iştirakiyle gerçekleşti. Bu yılki Gastromasa Londra Konferansı bizim için bir tanışma, merhaba demenin ve konferansımız aracılığıyla Londra’da bir adım atmanın fırsatı oldu. Zira bu yıl Gastromasa olarak Londra’da herkese ‘merhaba’ demek istedik. Konuşmacılarımızın ilham verici paylaşımları etkinliğimizin büyük bir motivasyonla gerçekleşmesini sağladı ve izleyicilerimiz için hoş bir tecrübe oldu. Gastromasa Londra Konferansı’na yaptığınız bedelli katkılardan ötürü tüm konuşmacılarımıza en içten şükranlarımı sunarım. Bu vesileyle ‘birlikte’ olmanın gastronomik dünyamızı güçlü kıldığına şahit olduk. Bu sayede dünya mutfağına farklı bir perspektiften bakabilmenin gururunu yaşıyoruz. Gastromasa Londra Konferansımıza katkılarından ötürü bedelli Ana Sponsorlarımız: Paloma Hotels, Club Marvy, Paloma Finesse’ye; Gold Sponsorlarımız: Bonna, Doğuş Hospitality & Retail, Özmen Un, Karaca’ya; Accommodation Partner’ımız: Hilton London Olympia’ya; Technoloji Sponsor’umuz; Kerzz’e; Oturum Sponsorlarımız & Destekçilerimiz: Altınmarka, Atelier Terra Madre, Bonna, Club Marvy, Chef Seasons, D-Maris Bay, Go Türkiye, İnoksan, İzmir Ticaret Borsası, Kapp, Karaca, Komili, Nude, Özti, Özmen Un, Paloma Finesse, Pirge, White Uniform, Yeni Rakı’ya; Dinner Sponsorlarımız; Benares, Da Terra, Kioku, Opso, Sabor, The Counter’a; tüm konuşmacılarımıza, moderatörlerimize, ziyaretçilerimize ve Gastromasa takımına teşekkürlerimi sunmak isterim. Gelecek sene Gastromasa Londra’da daha farklı konseptler ile yine buluşmak dileğiyle” diyerek kelamlarını noktaladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim