yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Gaziemirli çocuklar PERGEL ile geleceğe hazır

Gaziemir Belediyesi, erken ergenlik periyodundaki çocukların sosyo-duygusal gelişimlerini desteklemek emeliyle geliştirilen Müspet Ergen Gelişimi (PERGEL) Eğitim Programı’nı, 20 çocuğa uyguladı.

Gaziemirli çocuklar PERGEL ile geleceğe hazır

Sosyal istikametten güçlü bir toplum yaratmak için danışmanlık hizmetleri ve eğitimler düzenleyen Gaziemir Belediyesi, erken ergenlik çağındaki çocuklar için özel bir eğitim düzenledi. Belediye, Koç Üniversitesi akademisyenlerinin, çocukların sosyo-duygusal gelişimlerini desteklemek gayesiyle geliştirdikleri Müspet Ergen Gelişimi (PERGEL) eğitim programını, 5. ve 6. sınıf öğrencilerine uyguladı. Bayan Müşavere Merkezi’nde düzenlenen ve ergen bireylerin öz düzenleme, bağlarını güçlendirme, yeni ilgiler kurma, münasebetlerdeki sorunları çözme, mümkün zorbalıklarla baş etme ve ahlak gelişimlerini desteklemek amaçlayan eğitime, 5. ve 6. sınıf öğrencisi 20 çocuk katıldı.

Uzman Psikolog Yağmur Cumert tarafından uygulanan ve 16 hafta süren eğitim programı kapsamında değişebilirlik ve değişime inanma, hisler ve empatik düşünme, irtibat, otomatik fikirler ve yorumlar, münasebetlere ihtimam gösterme ve münasebetleri güçlendirme, farklılıklara hürmet gösterme, olumsuz hislerle başa çıkma, uzlaşma, akran zorbalığı, özerk-ilişkisel benlik ve karar verme, efor ve muvaffakiyet, ahlak gelişimi, gelecekte ben ve genel pekiştirme konuları işlendi.
Pozitif Ergen Gelişimi eğitim programını tamamlayan 20 çocuk sertifikalarını aldı.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ