yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Geçici Görevlendirme Yolundaki Doktorlardan Acı Haber!

Türk Tabipleri Birliği süreksiz görevlendirme ile Sinop’a giden hekimlerden ikisinin geçirdikleri trafik kazasında öldüğünü duyurdu.

Geçici Görevlendirme Yolundaki Doktorlardan Acı Haber!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) süreksiz görevlendirme ile Sinop’un Boyabat ilçesine hakikat gitmekte olan hekimlerin trafik kazası geçirdiği, iki hekimin ve araç sürücüsünün ömrünü yitirdiğini duyurdu.

TTB kaza ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “Geçici görevlendirme ile Sinop’un Boyabat ilçesine gerçek hareket halinde olan meslektaşlarımızın trafik kazası geçirdiği, iki meslektaşımızın ve araç sürücüsünün ömrünü yitirdiği, bir meslektaşımızın ise yaralı olduğu bilgisini hüzünle öğrendik. Ömrünü yitirenlerin ailelerine, yakınlarına ve sıhhat topluluğuna başsağlığı ve sabır; yaralı meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz.”

TTB: Süreksiz görevlendirmeler kamu otoritesinin sorumluluğundadır!

TTB açıklamasında, Sağlık Bakanlığı tarafından çeşitli gerekçelerle ağırlaştırılan süreksiz görevlendirme uygulamasının kamu faydasına ve hizmet maksadına uygun olması gerektiğini ve süreksiz görevlendirme sırasında ulaşım da dahil pek çok bileşeni kapsayan güvenli-güvenceli çalışma hakkının kamu otoritesinin sorumluluğunda olduğu hatırlatmasında bulundu.

SES: Kalıcı tahlillerle yaşamaya ve yaşatmaya devam edilebilir!

Sağlık ve Toplumsal Hizmet İşçileri Sendikası (SES) Genel Merkezi kaza ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “Sinop Boyabat’a görevlendirme ile giden, 2 Doktor, 1 Sürücü sıhhat işçisi arkadaşımız, trafik kazası sonucunda hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin ailelerine ve sevenlerine baş sıhhati diliyoruz. Sıhhat işçileri, süreksiz görevlendirme ile değil kalıcı tahlillerle yaşamaya ve yaşatmaya devam edebilir.

Genel Sağlık-İş: Yanlış siyasetlerin bedelini canımızla ödüyoruz!

Genel Sağlık-İş Sendikası kaza sonrası şu açıklamayı yaptı: “Sağlık işçilerimizi bu defa de trafik terörüne kurban verdik. Siyasi iktidarın yönetememesinin bedelini sıhhat çalışanları ödemeye devam ediyor. Şiddetli ve berbat çalışma şartları, sıhhatte şiddetin son bulmaması sonucu ülkemizde yaşanan doktor sorunu nedeniyle yapılan bir süreksiz görevlendirmenin sonrasında kaybettiğimiz meslektaşlarımızın canının bedeli nasıl ödenecektir. Yapılması gereken siyasi iktidarın bir an evvel sıhhati ticarileştiren siyasetlerden vazgeçmesi, sıhhat işçilerinin yurtdışına göçüne neden olan mobbing, şiddet, ağır ve makus çalışma şartlarını ortadan kaldırarak, gelişmiş ülke standartlarına uygun sıhhat çalışanı istihdamını yapmak olmalıdır. İktidara bir kere daha sesleniyoruz “Taşıma suyla değirmen dönmez” “Hekimlere giderlerse gitsinler diyenler koskoca ilçelere doktor ataması yapması gerekirken süreksiz görevlendirmelerle bu açığın üzerini örtmeye çalışmaktadır. Sizin yanlış politikalarınızın bedelini canımızla ödüyoruz.”

HEP-SEN’den başsağlığı

Sinop-Boyabat karayolunda sıhhat çalışanını taşıyan hastane hizmet aracı ile arabanın çarpışması sonucu 2’si doktor 1’i sağlık çalışanı, 4 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı. Yaralılara acil şifa, vefat eden sıhhat işçilerine Allah’ tan rahmet sevenlerine ve tüm sıhhat topluluğuna başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. HEP-SEN (BSHA- Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim