yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Gedik Yatırım’ın öğrencilere hediye ettiği üçüncü kütüphane Kayseri’de açıldı

Türkiye sermaye piyasalarının önde gelen kuruluşlarından olan Gedik Yatırım, geçen yıl başlattığı ‘Bir Kitap Bin Dünya’ projesi kapsamında üçüncü kütüphanesini Kayseri Melikgazi Bahçelievler Ortaokulu’nda açtı.

Gedik Yatırım’ın öğrencilere hediye ettiği üçüncü kütüphane Kayseri’de açıldı


Gedik Yatırım Yönetim Kurulu Lideri ve CEO’su Onur Topaç, “Hem eğitimde fırsat eşitliğine katkı sunmak hem de çocuklarımızın gelişimine yararlı olmak için başka kentlerimize de kütüphaneler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Eğitimin toplumsal gelişimin en büyük itici güçlerinden biri olduğu şuuruyla hareket eden Gedik Yatırım’ın, geçen yıl başlatılan ‘Bir Kitap Bin Dünya’ projesi kapsamında Kayseri Melikgazi Bahçelievler Ortaokulu’na kazandırdığı kütüphanenin açılışı, 13 Mayıs Pazartesi günü, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı bir merasimle yapıldı. 

Gedik Yatırım Yönetim Kurulu Lideri ve CEO’su Onur Topaç, açılışta yaptığı konuşmada, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına büyük ehemmiyet verdiklerini, bu doğrultuda şubelerinin bulunduğu kentlerde öğrencileri kütüphane ile buluşturduklarını belirterek şunları söyledi: “Okul kütüphaneleri, eğitimin en kıymetli araçlarından biridir. Çocukların eğitim hayatlarının şimdi birinci yıllarında kitapla tanışmasına, içlerinde okuma-araştırma isteği doğmasına vesile olurlar. Özgüven sahibi, inisiyatif alan, motivasyonu yüksek, tahlil üreten, bilgi okuryazarı, dijital yurttaşların yetişmesinin yolu da tekrar okul kütüphanelerinden geçiyor. Biz de bu şuurla geçen yıl Adana ve Balıkesir Gömeç’te açtığımız kütüphanelerin akabinde Kayseri Melikgazi Bahçelievler Ortaokulu’ndaki öğrencilere bir kütüphane armağan ediyoruz. Hem eğitimde fırsat eşitliğine katkı sunmak hem de çocuklarımızın gelişimine yararlı olmak ismine başka vilayetlerimizde de kütüphaneler açmaya devam edeceğiz.” Onur Topaç, her yıl 4 farklı bölgede kütüphane kurarak binlerce öğrencinin eğitim ve öğretim hayatına katkıda bulunmayı amaçladıklarını kelamlarına ekledi.

Kayseri Melikgazi Bahçelievler Ortaokulu’nda kurulan kütüphanedeki kitaplar, öğrencileri daha parlak bir geleceğe hazırlamak ismine Gedik Yatırım çalışanları tarafından bağışlandı.

Gençleri ve bayanları sermaye piyasalarıyla tanıştırıyor

 

Gedik Yatırım, 32 yıllık esaslı geçmişiyle Türkiye’nin önde gelen yatırım kuruluşlarından biri. Şirket, ülke genelinde 32 kentte 57’ye ulaşan konsolide şube ağıyla, yetişmiş insan kaynağıyla ve daima gelişen teknolojik altyapısıyla liderlik yolunda kararlı adımlarla ilerliyor. Dalda istihdam artışına yaptığı katkının yanı sıra tesirli, bilgili ve sermaye piyasalarında uzman takımlar yetiştiriyor.

Sektörün gelişmesine, büyümesine öncülük eden bir kurum olarak Gedik Yatırım, düzenlediği yatırımcı seminerleriyle gençlerin sermaye piyasalarına ilgi duymalarını ve bu alanda kendilerini geliştirmelerini amaçlıyor. Bu kapsamda 2022 yılında başlatılan Gedik Yatırım Yatırımcı Seminerleri’nde şu ana kadar 22 kentte 2.500’ün üzerinde iştirakçi nezdinde finansal okuryazarlığın ve şuurun artmasına takviye verildi. 

Gedik Yatırım, #BuHisseOrtakOl mottosuyla gençler ve bayanlar başta olmak üzere yatırım eserlerini geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor. Bu çerçevede bölümde öncü işlere imza atan şirket, 2022’de Voleybol Ulusal Kadrolarımızın, 2023 yılında da Fenerbahçe Futbol A Ekibinin ana sponsoru oldu. Gedik Yatırım, 2024 ve sonrasında spor sponsorluklarını çeşitlendirmeye devam etmeyi planlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ