yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Geleceğin Yıldızlarını Keşfetmek Adına Harran Üniversitesinden Özgün Bir Panel

Harran Üniversitesi, son vakitlerde gerçekleştirdiği değerli projelerle Türkiye’de gündem olmaya devam ediyor. Farklı projelere imza atan Harran Üniversitesi, bu defa “Öğretmenim Yeteneğimi Keşfeder Misin?” aktifliğiyle dikkatleri üzerine çekti.

Geleceğin Yıldızlarını Keşfetmek Adına Harran Üniversitesinden Özgün Bir Panel


Harran Üniversitesi, son vakitlerde gerçekleştirdiği değerli projelerle Türkiye’de gündem olmaya devam ediyor. Farklı projelere imza atan Harran Üniversitesi, bu sefer “Öğretmenim Yeteneğimi Keşfeder Misin?” aktifliğiyle dikkatleri üzerine çekti.

Tarihin sıfır noktası olarak bilinen Şanlıurfa, Müzik alanında UNESCO Yaratıcı Kentler Ağı’na dahil edilmesiyle yeni bir periyoda girerken, Harran Üniversitesinde de genç yetenekli öğrencilerin tespiti için öğretmenlere ve kurum idarecilerine eğitimler veriliyor.

Türküleri, folkloru ve kültürüyle “UNESCO Müzik Şehri” unvanını kazanan Şanlıurfa’da, yetenekli çocukların keşfedilmesi ve büyük kazanımlar elde edilmesi ismine Harran Üniversitesi öğretim üyeleri öncülüğünde farklı programlar düzenleniyor. Bu kapsamda Harran Üniversitesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Mehmet Fatih Karacabey, Doç. Dr. Ahmet Suat Karahan ve Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Ömer Erdimez, Siverek üzere genç nüfusun ağır olduğu ilçede kamu kurum kuruşlarının işbirliğinde bir eğitim düzenlediler.

Harran Üniversitesi, Siverek Kaymakamlığı, Siverek Belediyesi ve Siverek Sosyal Hizmetler Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen “Öğretmenim Yeteneğimi Keşfeder Misin?” paneli, Siverek Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, kaymakamlık, sosyologlar, toplumsal hizmetler uzmanları, ilçe belediyesi yetkilileri ve öğretmenler katıldı.

Program, hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Moderatörlüğünü Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Fatih Karacabey’in yaptığı panelde Karacabey, yetenek tespitinde ‘Okul Yöneticilerinin Rolü’ üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Karacabey, sunumunda “Türkiye genelinde benzeri bir projenin bulunmaması, bu projenin değerini ve gerekliliğini daha da artırmaktadır. Harran Üniversitesi olarak, bu projeyi Şanlıurfa’da başlatmış olmaktan gurur duyuyoruz” tabirlerini kullandı.

Panelde, Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Suat Karahan, “Türkiye’nin Müziksel Yeteneklerini Tespit Yöntemleri” hakkında bilgiler verdi. Karahan, “Müziksel yeteneklerin gerçek sistemlerle tespit edilmesi, öğrencilerin potansiyellerini en güzel formda değerlendirmeleri için büyük kıymet taşımaktadır” dedi.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ömer Erdimez ise “Özel Yeteneklerin Tanımlanmasında Öğretmenlerin Rolleri” bahisli sunumunu gerçekleştirdi. Erdimez, “Özel yeteneklerin küçük yaşta tespit edilmesi, bu çocukların gerçek yönlendirilmesi ve geliştirilmesi açısından kritik bir rol oynamaktadır. Bu potansiyelin erken keşfi, hem ilimiz hem de ülkemiz için büyük bir yarar olacaktır” formunda konuştu.

Siverek İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı merkez ilçelerde vazife yapan müzik, resim-iş, okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile Siverek Toplumsal Hizmet Müdürlüğü’nde misyon yapan toplumsal hizmet uzmanları, psikologlar, ruhsal danışmanlar, sosyologlar, öğretmenler ve meslek elemanlarının amaç kitle olarak yer aldığı panelde, özel yetenekli çocukların küçük yaşta keşfedilmesi konusunda değerli ve faydalı eğitimler verildi.

Panel, soru-cevap kısmının akabinde toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim