yandex
ankara seo
ankara web tasarım
21.04.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

GEN, HIV ve kanser alanında önemli iş birliğine imza attı

GEN, Jaguar Health Inc. ile kıymetli bir ortaklık ve iş birliği mutabakatına imza attı. GEN, bu muahede doğrultusunda, Jaguar Health Inc.’e sermaye artırımına iştirak yoluyla %6,7 oranında ortak olurken, şirketin HIV ve kanser tedavisine bağlı diyare (ishal) sıkıntısını önlemeye yardımcı olması planlanan ilacının üretimi ve pazarlanması konusunda da muahedeye vardı.

GEN, HIV ve kanser alanında önemli iş birliğine imza attı

GEN, Jaguar Health Inc. ile değerli bir ortaklık ve iş birliği muahedesine imza attı. GEN, bu mutabakat doğrultusunda, Jaguar Health Inc.’e sermaye artırımına iştirak yoluyla %6,7 oranında ortak olurken, şirketin HIV ve kanser tedavisine bağlı diyare (ishal) sıkıntısını önlemeye yardımcı olması planlanan ilacının üretimi ve pazarlanması konusunda da mutabakata vardı.

25 yılı aşkın deneyimiyle Türk ilaç kesiminin en süratli büyüyen şirketlerinden biri olan GEN, global iş iştiraklerine bir yenisini daha ekledi. Ender hastalıklar başta olmak üzere pek çok alanda yenilikçi ve yüksek kalitede sıhhat tahlilleri sunan GEN, üretimdeki sağlam gücünü bir kere daha kanıtlayarak Jaguar Health Inc. ile anlaştı.

Amerikan Nasdaq borsasında süreç gören şirketlerden biri olan Jaguar Health Inc.’e sermaye artırımına iştirak yoluyla %6,7 oranında ortak olan GEN, şirketin değerli bir tesir yaratması beklenen eseri için de muahede imzaladı. GEN, Jaguar’ın geliştirdiği ve HIV ve kanser tedavisi ile alakalı ishal dahil tüm endikasyonlarına yönelik olarak geliştirilen ilaçla ilgili iş birliği konusunda anlaştı. Faz 3 klinik çalışmaları devam eden ve etken hususu FDA (Amerikan Besin ve İlaç İdaresi) onaylı olan ilacın üretimi ve ulusal ve memleketler arası pazarlarda satışı konusunda Jaguar Health Inc. ile anlaşan GEN, global büyüme gayesinde değerli bir adım daha atmış oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ