yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Geniş bir lisansüstü program yelpazesine sahip olan Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) adaylar, “DEÜ’de Lisansüstü Eğitime Merhaba – Enstitü Tanıtım Günü” etkinliğinde bir araya geldi

DEÜ’nün yüksek lisans ve doktora adaylarına, farklı alanlarda akademik ve mesleksel gelişim fırsatları sunan aktifliğe, öğrenciler ağır ilgi gösterdi.

Geniş bir lisansüstü program yelpazesine sahip olan Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) adaylar, “DEÜ’de Lisansüstü Eğitime Merhaba – Enstitü Tanıtım Günü” etkinliğinde bir araya geldi


Öte yandan DEÜ’de, lisansüstü programlarını muvaffakiyetle tamamlayan eğitimcilere yönelik kapsamlı bir program olan ‘Öğretim Yetkinliklerini Geliştirme Sertifika Programı’ da başladı. Programın birinci dersine DEÜ Rektör Vekili ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyesi Prof. Dr. Mahmut Ak da katıldı.

Türkiye’nin esaslı yükseköğretim kurumlarından birisi olan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), öğrencilerine sunduğu lisansüstü eğitim programlarıyla da fark yaratıyor. Geniş bir lisansüstü program yelpazesine sahip olan Dokuz Eylül Üniversitesi’nde adaylar, “DEÜ’de Lisansüstü Eğitime Merhaba – Enstitü Tanıtım Günü” etkinliğinde bir ortaya geldi. Tınaztepe Yerleşkesinde Mühendislik Fakültesi Ortak Derslikler fuaye alanında kurulan stantlarda Üniversite bünyesindeki enstitülerin yetkilileri ile birebir görüşme imkanı yakalayan adaylar, lisansüstü eğitime yönelik merak ettiklerini yetkililere sorarak görüş aldılar. DEÜ’nün yüksek lisans ve doktora adaylarına, farklı alanlarda akademik ve mesleksel gelişim fırsatları sunan ve akademik seyahatlerine kılavuzluk yapan aktifliğe; DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Bukova Hoş, DEÜ Meslek Planlama ve Mezunlarla İlgiler Koordinatörü Prof. Dr. Diğdem Müge Siyez, enstitü müdürleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldılar.

Etkinlikle ilgili konuşan DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Bukova Hoş, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin nitelikli ve geniş bir lisansüstü program altyapısına sahip köklü bir eğitim kurumu olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Güzel, “Yüksek lisans ve doktora adaylarına birçok alanda akademik ve mesleksel gelişim fırsatları tanıyan Üniversitemiz, nitelikli altyapısı ve esaslı geçmişinden aldığı güç ile adaylarının araştırma marifetlerini geliştirme ve yeni bilgi üretme sürecine katılma imkanı sunuyor; mesleklerinde ilerlemelerine yardımcı oluyor. Bugünkü etkinliğimizde de alanında ehil akademisyenlerimiz tarafından öğrenci ve adaylarımıza akademik amaçları doğrultusunda en faydalı yönlendirmeler yapılmaya çalışıldı, tavsiyeler verildi” dedi.

YETKİNLİK GELİŞTİRME KURS PROGRAMI

Dokuz Eylül Üniversitesi, lisansüstü programlarını muvaffakiyetle tamamlayan mensuplarına yönelik kapsamlı bir sertifika programını da hayata geçirdi. Bu kapsamda DEÜ, ‘Öğretim Yetkinliklerini Geliştirme Sertifika Programı’nı, mensuplarının hizmetine sundu. Üniversitenin Buca Eğitim Fakültesi ve Uzaktan Eğitim Uygulama Araştırma Merkezi iş birliğinde, Akademik ve Şahsî Gelişimi Destekleme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yürütücülüğünde hayata geçirilen sertifika programının açılış merasimine; DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Ak da katıldı. DEÜ’nün alanında uzman akademisyenleri tarafından verilecek 48 saatlik kurs programı kapsamında, eğitim hayatına yönelik temel kavramlar, eğitim psikolojisi, öğrenme ve öğretim stratejileri, sınıf idaresi, DEÜ’nün Uzaktan Eğitim Sistemi hakkında temel bilgiler ve eğitimde ölçme ve kıymetlendirme üzere dersler işleneceğini belirten DEÜ Buca Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Yeşildere İmre, “Doktorasını tamamlamış öğretim elemanlarımıza, öğretmenlik seyahatlerinde rehber olacak, kılavuzluk edecek epey kıymetli güçlü içeriğe sahip bir sertifika programı hazırladık. Programımız, 3 hafta boyunca 48 saat ve 7 dersten oluşacak” dedi. Prof. Dr. Ak ise sertifika programında emeği geçenlere ve ilgilerinden ötürü iştirakçilere teşekkür etti.

DOKTORA TEBRİK DOKÜMANLARI VERİLDİ

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde 2024 yılı itibariyle doktorasını tamamlayan öğretim vazifelisi, araştırma vazifelisi ve 1 milletlerarası öğrenciye de ‘Doktora Tebrik Belgesi’ verildi. Üniversitenin Rektörlük binasında gerçekleşen Senato Toplantısı sırasında yapılan merasimde DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Ak, tebrik evraklarını DEÜ mensuplarına takdim etti. Ak, bu hakkı elde etmiş başka DEÜ mensuplarına da ilgili dokümanın süreç içinde verileceğini belirterek, DEÜ ailesinin fertlerini başarılarından ötürü kutladı.

DEÜ’DE HANGİ ENSTİTÜLER VAR?

Türkiye’nin esaslı yükseköğretim kurumlarından birisi olan Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde 10 enstitü bulunuyor.  Bunlar; Atatürk Prensipleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü, Din Bilimleri Araştırma Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Hoş Sanatlar Enstitüsü, İzmir Memleketler arası Biyotıp ve Genom Enstitüsü, Onkoloji Enstitüsü, Sıhhat Bilimleri Enstitüsü ve Toplumsal Bilimler Enstitüsü.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ