yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Girne Kültürpark’a ve Yeraltı Otoparkı’na modern dokunuş

Karşıyaka Belediyesi, Girne Kültürpark ile Yeraltı Otoparkı’nda yürüttüğü bakım ve tadilat çalışmalarını tamamladı.

Girne Kültürpark’a ve Yeraltı Otoparkı’na modern dokunuş

Yapılan uygulamalarla park alanında daha çağdaş bir görünüm yaratılırken, otopark da baştan sona yenilendi ve kapasitesi arttırıldı. Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, “Daha çağdaş bir kent için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Kent genelindeki sorun ve gereksinimlere tahlil sağlamak amacıyla fiziki yenileme hizmetlerini yoğunlaştıran Karşıyaka Belediyesi, Girne Kültürpark’ta ve aynı alanda bulunan Girne Yeraltı Otoparkı’nda kapsamlı bakım ve tamirat çalışmaları yaptı. 

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Ulaşım Müdürlüğü takımlarının iş birliğinde yürütülen çalışmalar kapsamında park içindeki koşu ve yürüyüş yolunun bozulan kısımları onarıldı, asfalt yama yapıldı. Çocuklardan ağır ilgi gören oyun alanının zemini onarıldı, oyun aletleri boyandı. Parkın genelinde peyzaj çalışmaları gerçekleştirildi. 

OTOPARK YENİDEN HİZMETTE

Abone ve günlük kullanımlar için hizmet veren Girne Yeraltı Otoparkı’nın da giriş kısmı yenilendi. Vakitle yıpranan giriş rampasına beton yol yapıldı, ayrıyeten otopark girişi çitler yardımıyla park kısmından ayrıldı. Otopark alanının iç kısmı tamamen boyanarak yenilendi. Yer altında 95 araç kapasitesi olan otoparkın yer üstünde bulunan girişine ek 18 araçlık park yeri kazandırıldı ve toplam kapasite 113 araca çıkarıldı.

DAHA HOŞ BİR KARŞIYAKA

Daha estetik ve daha hoş bir kent için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, “Karşıyakamızı daha sağlıklı, daha pak, daha estetik ve daha hoş bir kent haline getirmek için çalışıyoruz. Bu doğrultuda mesai arkadaşlarımız ile birlikte kentimizin gereksinim duyulan her noktasında bakım ve onarım hizmetlerini özveriyle gerçekleştiriyoruz. Girne Kültürpark ve Girne Yeraltı Otoparkı’nda da ihtiyaç üzerine başlatılan yenileme çalışmalarını tamamlayarak tekrar halkımızın hizmetine sunduk. Toplumsal projelerin yanı sora fiziki hizmetlerimizle de kent ömrünü uygunlaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ