yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Gölcük Belediyesi, engelli meclis üyesi ve engelli bireylerin meclis salonuna erişimini kolaylaştırmak için engelli rampası yapımını tamamladı

Manisiz Gölcük Belediyesi, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Gölcük Belediyesi, çalışmalar kapsamında son olarak engelli bir birey olan Meclis Üyesi Hasan Bat ve tüm engellilerin kullanımı için meclis salonuna engelli rampası yaptırdı.

Gölcük Belediyesi, engelli meclis üyesi ve engelli bireylerin meclis salonuna erişimini kolaylaştırmak için engelli rampası yapımını tamamladı


Mayıs ayı meclisinde salondaki yerini rampayı kullanarak alan Bat, tüm engelliler ismine Gölcük Belediyesi’ne teşekkür etti.

ENGELLİLERİN SALONA ERİŞİMİ KOLAYLAŞTI

31 Mart lokal seçimleri sonrasında AK Parti Gölcük Belediyesi Meclis Üyesi seçilen Hasan Bat ve tüm engelli bireylerin meclis salonuna erişimini kolaylaştırmak için salona engelli rampası eklenmesi kararı alındı. Belediye takımları tarafından başlatılan çalışma ile meclis salonuna özel olarak tasarlanmış bir engelli rampası inşa edildi. Engelli bireylerin toplumsal hayata tam iştirakini teşvik eden çalışma tüm meclis üyelerinin takdirini kazandı.

EŞİTLİKÇİ BİR ORTAMI TEŞVİK EDEN KIYMETLİ BİR ADIMDIR

Bir engelli birey olarak engellilere yönelik gösterilen hassasiyete yürekten teşekkür ettiğini söyleyen AK Parti Gölcük Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Bat, “Gölcük Belediyesi’nin meclis salonuna engelli rampası inşa etmesi, yalnızca bir binaya erişimi kolaylaştırmak değil, engellilerin topluma iştirakini ve eşitlikçi bir ortamda yer almasını da teşvik eden kıymetli bir adımdır. Bu sayede, ben ve tüm engelli hemşerilerimiz, meclis toplantılarına ve başka kamu hizmetlerine daha kolay bir biçimde ulaşabiliyor, sesimizi daha rahat duyurabiliyoruz” dedi.

ENGELLİ HEMŞERİLERİMİZ İÇİN ERİŞİLEBİLİR BİR GÖLCÜK

Bat, “Gölcük Belediyesi’nin engellilere verdiği pahası ve engelli hakları konusundaki hassasiyetini takdir ediyor, bu bahisteki öncü ve örnek teşkil eden çalışmalarını yürekten kutluyorum. Bu vesileyle, engellilerin hayat kalitesini yükseltmek için çalışan tüm Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, belediye çalışanlarına ve yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum. Engelli hemşerilerimiz için daha erişilebilir ve kapsayıcı bir Gölcük inşa etmek için birlikte çalışmaya devam edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ