yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Golden Global Yatırım Bankası, İslam Kalkınma Bankası Grubu’ndan 20 Milyon ABD Doları Finansman Almak için Niyet Mektubu İmzaladı

İslam Kalkınma Bankası Kümesi (IsDB) Özel Bölüm Geliştirme Kuruluşu (ICD) ile Golden Küresel Yatırım Bankası ortasında 20 milyon ABD Doları fiyatındaki finansman için niyet mektubu imzalandı.

Golden Global Yatırım Bankası, İslam Kalkınma Bankası Grubu’ndan 20 Milyon ABD Doları Finansman Almak için Niyet Mektubu İmzaladı


Golden Küresel Yatırım Bankası, imzalanan niyet mektubu kapsamındaki 20 milyon ABD Doları finansmanı, Türkiye’deki uygun özel dal projelerinin desteklenmesi için kullanacak. Finansman ICD’nin kurumsal onayları ve kabul edilebilir durum tespiti sonrasında temel kontrat ile tahsis edilecek.

IsDB Grubu’nun Riyad’da düzenlenen 2024 Özel Kesim Forumu’nda gerçekleşen imza törenine ICD İcra Kurulu Lider Vekili Eng. Hani Salem Sonbol ve Golden Küresel Yatırım Bankası Genel Müdür Vekili Metin Akdoğan katıldı. Mutabakat hakkında değerlendirmede bulunan Akdoğan “İslam Kalkınma Bankası Kümesi’nin saygın bir alt kuruluşu olan ICD ile imzaladığımız niyet mektubu, bankamızın güvenilirliğinin ve bölümdeki prestijinin güçlü bir göstergesidir. Ayrıca bu iş birliği, Türkiye’deki özel kesime olan bağlılığımızı ve ülkenin kalkınmasına katkıda bulunma isteğimizi da açıkça ortaya koymaktadır. Golden Küresel Yatırım Bankası ve İslam Kalkınma Bankası Kümesi’nin takviyesiyle, özel kesim işletmeleri yatırımlarını artırmaya, yeni istihdam alanları yaratmaya ve Türk iktisadını daha da güçlendirmeye hazır hale gelecektir” dedi.

Türk iktisadına olan katkısının yanında memleketler arası piyasalarda yeni kurumsal yatırımcılarla münasebet kurmak ve yatırımcı tabanını genişletmek gayesini taşıyan Golden Küresel Yatırım Bankası, toplam 200 milyon ABD Doları “Sukuk İhraç Programı” kapsamında, 30 milyon Euro fiyatındaki birinci milletlerarası Sukuk (kira sertifikası) ihracını yakın vakitte muvaffakiyetle gerçekleştirdi. Golden Küresel Yatırım Bankası’nın kredi notu da Türk sermayeli memleketler arası kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating tarafından A.Ş. tarafından BBB- (tr)’den A- (tr)’ye yükseltilmiş ve yüksek seviyede yatırım yapılabilir kategorisinde değerlendirilmişti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ