yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Golden Global Yatırım Bankası’nda Üst Düzey Atama

Türkiye’nin faizsiz finans prensiplerini benimseyen birinci yatırım bankası Golden Küresel Yatırım Bankası Genel Müdürlüğü’ne Yavuz Kâfi getirildi.

Golden Global Yatırım Bankası’nda Üst Düzey Atama


Türkiye’nin faizsiz finans prensiplerini benimseyen birinci yatırım bankası Golden Küresel Yatırım Bankası Genel Müdürlüğü’ne Yavuz Kâfi getirildi. 

Yavuz Kâfi kimdir?

Golden Küresel Yatırım Bankası’nın Genel Müdürü olarak göreve başlayan Yavuz Kâfi, 1996 yılında Bilkent Üniversitesi Milletlerarası Münasebetler Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Bankacılık ve Memleketler arası Finans alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Bankacılık hayatına 1996 yılında Pamukbank Teftiş Kurulu’nda başlayan Kâfi, sırasıyla Halkbank’ta Milletlerarası Bankacılık ve Yapılandırılmış Finansman Daire Başkanlığı, Kuveyt Türk İştirak Bankası’nda Yatırım Bankacılığı ve Hazine Ürün Geliştirme Grup Müdürlüğü, Ziraat Bankası’nda Yurtdışı Şubeler, Memleketler arası Bankacılık ve Yatırımcı Münasebetleri Kısım Başkanlıkları, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürlüğü ve Almanya Temsilciliği ve İktisat Ataşeliği misyonlarında bulundu.

Yurtdışı bankalarda Yönetim Kurulu üyelikleri de yapmış olan Yavuz Kâfi, ülkemizin birinci sukuk ihracından yurtdışında banka kuruluşlarına ve faizsiz bankacılık asıllarında yenilikçi eserlerin yapılandırılmasına kadar finans dalında değerli projelere de imza attı. Kâfi, yirmi sekiz yıllık mesleksel tecrübesiyle; makroekonomi, merkez bankacılığı, finansal düzenlemeler, yatırım bankacılığı ve faizsiz bankacılık alanlarında geniş bir bilgi birikimine sahip. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim