yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Güzelbahçe Belediyesi’nde E-İmar Dönemi Başladı

Güzelbahçe Belediyesi, birçok noktada projelerini süratli bir formda gerçekleştirirken, dijitalleşme yolunda da kıymetli bir adım attı.

Güzelbahçe Belediyesi’nde E-İmar Dönemi Başladı


Halka kolaylık sağlamak ismine İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, e-imar sistemine geçti. Lider Mustafa Günay, “Vatandaşlarımız bu hizmet sayesinde belediyeye gelmeden imar durumunu çarçabuk öğrenebilecek. 12 mahallemizin tamamı e-imar uygulamasına açıldı” dedi.

Göreve geldikleri birinci günden itibaren birçok müdürlükte, hizmetleri tekrardan gözden geçirdiklerine ve kalıcı tahliller üretmeye devam ettiklerine dikkat çeken Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa Günay, “Bir yeniliği daha vatandaşlarımızın hizmetine sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Kelamlı imar durumu alabilmek için; belediyeye gelme yahut telefonla ulaşmaya çalışma devrini bugün itibariyle bitirdik. Teknolojiyi ve dijitalleşmeyi belediyemizin her bir hizmetinde kullanmaya devam edeceğiz” dedi.

‘Belediyede teknolojiyi en âlâ formda kullanacağız’

Akıllı ve yeni jenerasyon belediyecilik hizmetlerinin yerinde süratli, tesirli ve verimli bir halde yapılması için yeni uygulamaları hayata geçirdiklerine dikkat çeken Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa Günay, “İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzü, dijital dönüşüm çalışması ile vatandaşa süratli bir biçimde hizmet eder noktaya getiriyoruz. Bu uygulama ile vatandaşlar imar durumuna ilişkin bilgilere belediyeye gelmelerine gerek kalmadan internet üzerinden ulaşabilecekler. Uygulamaya ada ve parsel bilgileri girilerek imar durumu için rahatlıkla sorgulama yapılabilecek. Belediye hizmetlerini vatandaşımızın ayağına götürmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Vatandaşların belediye ile ilgili iş ve süreçlerini süratli ve kolay gerçekleştirmesini hedefleyen e-imar uygulamasını isteyen herkes belediyenin www.guzelbahce.bel.tr web sitesine girip e-imar linki üzerinden rahatlıkla kullanabilecek. Ada ve parsel bilgileri girilerek imar durumu için sorgulama yapılabilecek. İmar durumu görüntülenebilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ