yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Harran Üniversitesinde Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi

Harran Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde 2023-2024 eğitim öğretim devri ‘Beyaz Önlük Giyme Töreni’ düzenlendi.

Harran Üniversitesinde Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydi


Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin ‘Beyaz Önlük Giyme Töreni’yle mesleklerine birinci adım attığı aktiflik, üniversitenin Osmanbey Yerleşkesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti.

Törene, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Şanlıurfa Sıhhat Vilayet Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, Türk Eczacılar Birliği Genel Sekreteri Ali Fazilet, Şanlıurfa Eczacılar Odası Başkanı Süleyman Açar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr.Abdulcenap Cevheri ile Prof. Dr. Ahmet İlyas, dekanlar, yüksekokul, meslek yüksekokul müdürleri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören, hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde Eczacılık Fakültesi’nin tanıtım sineması ile başladı.

Daha sonra Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Türk Eczacılar Birliği Genel Sekreteri Ali Erdem ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Vardin tarafından yapılan açılış konuşmalarıyla program devam etti.

Eczacılık Fakültesinin kurulmasında emeği geçen hocalara plaket takdimi yapılmasının akabinde öğrencilere, mesleklerine birinci adımı atacakları eczacılık mesleğinin sembolü olan beyaz önlükleri protokol ve hocaları tarafından giydirildi.

Törenin sonunda iştirakçiler, toplu fotoğraf çekiminin ardından Eczacılık Fakültesi Sekreteri Nuray Açar tarafından hazırlanan sergiyi gezdiler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ