yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Hasat Bayramı Etkinliği Coşku İçerisinde Gerçekleştirildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Malkara Belediyesi ve Malkara Ziraat Odası’nın işbirliğinde Çavuşköy Mahallesi’nde 27 Haziran 2024 Perşembe günü saat 17.00’de düzenlenen 8. Hasat Bayramı aktifliği ağır bir iştirakle coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Hasat Bayramı Etkinliği Coşku İçerisinde Gerçekleştirildi


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Malkara Belediyesi ve Malkara Ziraat Odası’nın işbirliğinde Çavuşköy Mahallesi’nde 27 Haziran 2024 Perşembe günü saat 17.00’de düzenlenen 8. Hasat Bayramı aktifliği ağır bir iştirakle coşku içerisinde gerçekleştirildi.

8. Hasat Bayramı aktifliğine; CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, Malkara Belediye Lideri Nergiz Karaağaçlı Öztürk, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nalkar, Malkara Belediye Lider Yardımcısı Hüseyin Vasfi Güner, siyasi parti liderleri, belediye meclis üyeleri, STK Liderleri, muhtarlar, çiftçiler, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimiz ismine yapılan hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan aktiflik Çavuşköy Mahalle Muhtarı Erdal Esen, Malkara Ziraat Odası Başkanı Ender Çeşme ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Lideri Dr. Ulaş Ay’ın konuşmaları ile devam etti.

Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk yapmış olduğu konuşmasında; “ Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım ve değerli bürokratları, Sivil Toplum Kuruluşlarının kıymetli lider ve yöneticileri, değerli muhtarlarımız, başımızın tacı üreticilerimiz hasat şenliği programına hepiniz güzel geldiniz.

Gerek dünyada gerekse ülkemizde meydana gelen doğal afetler, pandemi üzere salgın hastalıklar besin üretiminin ve sağlıklı besine ulaşımın insan hayatında ki en kıymetli şey olduğu gerçeğini bir defa daha bizlere kanıtladı.

Artan dünya nüfusu ve İklim krizinin tesirleriyle değişen iklim şartları, sağlıklı besine ulaşımı her geçen gün zorlaştırsa da, faal ve tasarruflu sulama sistemleri, gelişen tarım teknolojileri, bilimsel tarım uygulamaları sayesinde yaşanabilecek aksiliklerin üstesinden gelinebilmektedir. Tarıma yapılacak yatırım geleceğimize, çocuklarımıza yapacağımız yatırımdır.

Alın teriyle sulanan topraklar en bereketli hasatları verir. Tüm yıl boyunca gözüne bakılan mahsullerimizin artık hasat vakti geldi. Tarlalarımız ekildi, gübreler atıldı, ilaçlar atıldı, vakit zaman yağmur dualarımız yapıldı, iyisiyle hasat vaktine ulaştık. Takip ettiğimiz kadarıyla verimlerin genel ortalamanın üzerinde olması bizleri sevindiriyor. Allah üreticimize kazasız belasız bol bereketli bir hasat periyodu yaşamayı nasip etsin

Tüm konuklarımıza hürmet ve sevgiler sunuyor. Düzgün cümbüşler diliyorum “ dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Candan Yüceer yapmış olduğu konuşmada Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her vakit çiftçinin yanında olacağını belirterek, hasadın bolluk, rahmet ve memnunluk getirmesini diledi.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun konuşmasında üreticilere bereketli bir hasat periyodu diledi.

Yapılan konuşmaların akabinde üreticiler için özel olarak hazırlanan armağan çekilişi aktifliği gerçekleştirildi.

Şanslı çiftçiler sürpriz armağanlarla ödüllendirildi.

Çekilişin ardından protokol üyelerinin iştirakiyle temsili hasat uygulaması gerçekleştirildi.

Malkara Belediyesi Halk Oyunları takımının gösterisinin akabinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın sahne almasıyla program son buldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ