yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

HEKİMSEN’den Bakanlığa ‘Teşvik Ödemeleri Sarkmasın’ Uyarısı!

HEKİMSEN teşvik ödemelerinin her ayın 15’inde yapılması için Sıhhat Bakanlığına davet yapt.

HEKİMSEN’den Bakanlığa ‘Teşvik Ödemeleri Sarkmasın’ Uyarısı!

HEKİMSEN, teşvik ödemelerinin Kurban Bayramı nedeniyle gecikme ihtimaline karşı Sıhhat Bakanlığına ikazda bulundu, ödemelerin 15’inde nasıl yapılacağını unsur madde anlatarak, yol gösterdi!

Hekim ve Öbür Sıhhat Çalışanları Kamu Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Sendikası (HEKİMSEN) yıllardır talep etmelerine karşın doktorlara emekliliğe yansıyan tek kalem maaş ödemesi yapılmadığını, 4 kalemde yapılan maaş ödemesinin teşvik ödeme kaleminin de her ayın sonuna kadar sarkıtılmasına reaksiyon gösterdi. X Platformunda açıklama yapan HEKİMSEN, “Hekimler bu durumdan büyük mağduriyet yaşamaktadır. Teşvik Ek Ödemelerin her ayın 15’inde işçi hesaplarına geçebilmesi için Bakanlık ve bağlı kurumların yapacağı süreçler şöyledir: Faturalama ünitesi her ayın birinci iş günü SGK fatura hesaplarını kapatıp devri sonlandırmalıdır”

Bordrolar Katılaştırılıp Saymanlığa Gönderilmeli

SGK tahakkuk edilen fatura fiyatını 3 iş günü içinde bakanlığın hesaplarına geçirmelidir. Bu müddet içerisinde SGK ödeme yapmıyor ise Sağlık Bakanlığı aktarılacak tutarın içinde işçi ödemeleri olduğu için 2024-2025 yıllarını kapsayan 7. Devir Toplu Kontratın Sıhhat ve Toplumsal Hizmet Kolundaki Husus 5’te yer alan “EK ÖDEMELER AYLIKLARLA BİRLİKTE ÖDENİR” tabirine dayanarak ve Anayasa Mülkiyet hakkını öne sürerek ödemelerin erken yapılmasını istemelidir. Hastanelerde ilgili üniteler puantajlarını her ayın 5’ine kadar mutemetlik ünitesine teslim etmelidir. Bakanlık her ayın en geç 3’ünde EKOBS’u mutemetlere açmalıdır. Mutemetlik üniteleri her ayın 10’una kadar tüm girişleri yapıp, bordroları katılaştırıp ilgili saymanlıklara göndermelidir” dedi.

HEKİMSEN Açıklamasına şöyle devam etti: “Bu çalışma takvimi uygulanarak yeterli bir planlama ile tüm çalışanın tüm ödemelerinin ayın 15’inde yatırılması mümkün olacaktır. Her ay ayın sonuna kadar sarkan teşvik ödemeleri, önümüzdeki ay Kurban Bayramı vesilesi ile tekrar çok gecikecektir. Bakanlığımızı uyarıyoruz ve yol gösteriyoruz.” (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim