yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Hekimsen’den, Kurban Bayramı Öncesi Fazla Mesai Ücretlerinde Düzenleme Talebi!

Kurban Bayramı tatilinde tabipler ve sıhhat çalışanlarının düşün nöbet ve mesai fiyatları ile ilgili Hekimsen mevzuat düzenlemesi talep etti.

Hekimsen’den, Kurban Bayramı Öncesi Fazla Mesai Ücretlerinde Düzenleme Talebi!

Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile iki günlük idari müsaade eklenmesi sonucunda Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarıldığı açıklandı. Hekimsen, hususla ilgili bir açıklamada bulunarak, doktorların ve sıhhat çalışanları ve tatil yapamayacağını ve düşük fiyatlarla bayramda mesai yapacaklarını vurguladı.

Sağlıkta Ucuz İş Gücü Vurgusu

Açıklamada, “Bu müddet zarfında, bilhassa sıhhat kurumları başta olmak üzere birçok kamu işçisi tatil yapamayacak ve hizmet vermeye devam edecek. Sıhhat kurum ve kuruluşlarında misyon yapan doktor ve sıhhat çalışanları, fazla mesai kurallarına nazaran ücretlendirilmek yerine düşük nöbet fiyatlarıyla çalıştırılmaktadır. Bu durum, eğitimli sıhhat çalışanının emeğinin ucuz iş gücü olarak kullanılması ve değersizleştirilmesi manasına gelmektedir. Düşük fiyatla çalışacak ve dinlenme imkanı bulamayacak doktor ve sıhhat çalışanları için fiyatlarda düzgünleştirme yapılması ve tatil sonrası müsaade verilmesi üzere mevzuları içeren bir mevzuat değişikliğine muhtaçlık duyulmaktadır. Hekimsen olarak, Kurban Bayramı öncesi sıhhat çalışanları ve tatil yapamayan başka kamu çalışanları için süratli bir mevzuat düzenlemesi talep ediyoruz” sözleri yer aldı.

Yurttaşlara Davet: Acil Servisler Acil Durumlar İçindir

Hekimsen bayram tatillerinde ülke çapında acil servislerde, nüfusun 2-3 katı kadar hasta muayene edilmesinin, doktor ve sıhhat çalışanlarını sıkıntı durumda bıraktığına dikkat çekerek, “Bu nedenle, halkımızı “acil servisler acil durumlar içindir” diyerek itidale davet ediyoruz. Mevzuat değişikliklerinin süratli bir halde hayata geçirildiğine birçok sefer şahit olduk. Bu bağlamda, sıhhat çalışanlarının haklarının korunması ve güzelleştirilmesi ismine gerekli adımların atılmasını bekliyoruz.” dedi. (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim