yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

HEP-SEN’den İdari İzin Açıklaması

HEP-SEN’den yapılan açıklamada, idari müsaadelerin toplam çalışma mühletinden düşülmemesi durumunda hukuka karşıtlık oluşacağı belirtildi.

HEP-SEN’den İdari İzin Açıklaması

Hemşireler ve Tüm Sıhhat Profesyonelleri Sendikası (HEP-SEN) hukuk birimi idari müsaadelerin toplam çalışma müddetinden düşülmesi gerektiğini belirterek, aksi istikametteki uygulamaların hukuka karşıt olduğunu vurguladı. Sendika, bu mevzuda sorun yaşayan üyelerine gerekli hukuksal takviyesi sağlamak için harekete geçti.

HEP-SEN EÜ HASTANESİNDE YETKİLİ SENDİKA OLDU 

HEP-SEN idari müsaade konusunda açıklama yaptı

HEP-SEN’den yapılan açıklamada, idari müsaadelerin toplam çalışma mühletinden düşülmemesi durumunda hukuka karşıtlık oluşacağı belirtildi. Sorun yaşayan üyelerin mesai puantaj cetveli ve fazla mesai bordroları ile birlikte sendikanın hukuk ünitesine başvurmaları halinde gerekli tüzel dayanağın sağlanacağı tabir edildi.

“Üyelerimizin yanındayız”

Sendika, üyelerinin haklarını müdafaa konusunda kararlı olduklarını ve her türlü dayanağı sağlamaya hazır olduklarını belirtti. HEP-SEN’den yapılan açıklamada, “İdari müsaadelerin toplam çalışma mühletinden düşülmesi gerekmektedir. Aksi taraftaki uygulamalar hukuka alışılmamıştır. Sorun yaşayan üyelerimiz, mesai puantaj cetveli ve fazla mesai bordroları ile birlikte hukuk ünitemize başvurmaları halinde gerekli hukuksal dayanak tarafımızca sağlanacaktır” denildi. HEP-SEN, bu bahiste yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için üyelerinin yanında olmaya devam edeceğini vurguladı.  (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı) 

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim