yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

‘Her Yerde İnovasyon’ hedefi ile Kordsa’dan, 1 yılda 3 kıtaya 3. teknik merkez

Dünyanın önde gelen ileri gereç şirketi Kordsa, Endonezya ve Almanya’dan sonra 3. teknik merkezini ABD’nin Kaliforniya eyaletinde açtı.

‘Her Yerde İnovasyon’ hedefi ile Kordsa’dan, 1 yılda 3 kıtaya 3. teknik merkez


Kordsa’nın “Her Yerde İnovasyon” yaklaşımını Kuzey Amerika’ya taşıyan teknik merkez, yüksek teknoloji alanlarında yapılacak inovasyon çalışmalarına imkan verecek.

Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, “Her Yerde İnovasyon” (Innovate Everywhere) yaklaşımı doğrultusunda, inovasyon gücünü dünyanın farklı coğrafyalarına ulaştırmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl içinde Endonezya ve Almanya’da açtığı teknik merkezler ile inovasyon geliştirme yetkinliğini Asya Pasifik ve Avrupa’ya taşıyan Kordsa, son olarak ABD’nin Kaliforniya eyaletinde hizmete aldığı Kordsa İleri Gereçler Teknik Merkezi’nde (Kordsa Advanced Materials Inc. Technical Center) havacılık, uzay ve mobilite teknolojileri alanlarında geleceğin materyallerini tasarlayacak.

HEDEF: SERAMİK KOMPOZİT GEREÇLERDE İNOVASYON

Söz konusu merkez, Kordsa iştiraklerinden Axiom Materials’ın Santa Ana’daki merkezinde bulunacak. Jet motorları, hipersonik uçuş sistemleri, hidrojen yakıt hücreleri üzere yüksek sıcaklık alanlarına dayanımlı materyaller için çalışmalar yapacak merkez ayrıyeten ticari havacılık, iç yer ve yapısal uygulamaları, mobilite için sürdürülebilir biyo bazlı yahut geri dönüştürülebilir materyallerin geliştirilmesi mevzularında da yeni teknolojilere odaklanacak. Günümüz uzay teknolojilerinde ağır olarak kullanılan seramik ve polimerik kompozit materyaller ve biyo bazlı reçineler üzerine ağırlaşacak merkezin havacılık, uzay ve mobilite ile birlikte hizmet verdiği başka bölümler ortasında güç, medikal, denizcilik ve inşaat da yer alırken; bölgedeki üniversiteler ve araştırma merkezleriyle de iş birlikleri yaparak açık inovasyon merkezi olarak çalışacak. 

Yeni Teknik Merkez, Axiom Materials’ın yanı sıra Kordsa’nın ABD’de bulunan öteki şirketleri Fabric Development Inc. ve Textile Products Inc.’nin inovasyon çalışmalarına da konut sahipliği yapacak.

“İNOVASYON GÜCÜMÜZÜ ASYA PASİFİK VE AVRUPA’DAN SONRA ABD’YE TAŞIYORUZ”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Kordsa CEO’su İbrahim Özgür Yıldırım, “Müşteriye yakınlık yalnızca üretim tesisleriyle hudutlu bir yaklaşım değil. Değişen dünyada, inovasyonla ve teknolojiyle müşterinizin yanında olmanız çok kıymetli. Bugün müşterilerinizle uzun soluklu iş iştirakleri yaratabilmenin yolu, kesimin nabzını tutmaktan, coğrafyalara nazaran değişen gereksinimleri hakikat anlamaktan, bugünün ve geleceğin tahlillerini geliştirebilmekten geçiyor. ‘Innovate Everywhere’ olarak ortaya koyduğumuz bu yaklaşım müşteri odaklı anlayışımızın bir özeti. Bu doğrultuda, birinci adımı geçtiğimiz yıl Endonezya’da açtığımız Asya Pasifik Teknik Merkezi ile attık. Yeniden Kasım ayında Sabancı Technology Center ile bu inovasyon gücümüzü Avrupa’ya taşıdık. Artık de benzeri bir adımı ABD’de atıyoruz. Böylelikle, 1 yıl içinde 3 kıtada 3 teknik merkezi hayata geçirmiş olduk” dedi. 

ABD’de açtıkları teknik merkez ile Amerika’daki müşterilerine sürdürülebilir yeni teknolojileri süratle geliştireceklerinin altını çizen İbrahim Özgür Yıldırım, “Teknik merkezimize mesken sahipliği yapan Santa Ana, ABD’deki havacılık ve uzay teknolojileri sanayileri için çok büyük değere sahip. Kendi alanlarında dünyanın önder şirketleri bu bölgede konumlanıyor. Burada geliştireceğimiz teknolojilerin ve ileri materyallerin, kelam konusu şirketlerle yeni iş iştiraki fırsatlarının önünü açacağına inanıyoruz. Öbür yandan, bu merkezimiz Türkiye’deki Ar-Ge merkezlerimiz ve başka teknik merkezlerimiz ile de ortak projeler geliştirecek; yaratacakları sinerji ile Kordsa’nın ileri materyal vizyonuna katkıda bulunacak” dedi.

Kordsa Küresel Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Ateş ise şu sözlerini kullandı: “Kordsa olarak, yeni teknolojilerin yolunun inovasyondan geçtiğini çok yeterli biliyoruz. İnovasyondan yıkıcı teknolojilere uzanan bu seyahatte, Kuzey Amerika dünyanın en değerli merkezlerinin başında geliyor. Bilhassa kompozit teknolojileri alanında, dünyanın akıl üretme merkezlerinden biri olarak gördüğümüz Kuzey Amerika’da açtığımız bu tesis, bir yandan Kordsa’nın global şirket vizyonuna katkıda bulunurken, bir yandan da bize çok kıymetli yeni teknoloji kabiliyetleri kazandıracak. Burada geliştireceğimiz teknolojiler sayesinde müşterilerimizin gelecekteki gereksinimlerine katma kıymetli tahliller yaratırken, ileri gereç alanında Kordsa’ya yeni ufuklar açacağız.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim