yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

HONOR 2023 ESG Raporunu Sürdürülebilir Kalkınma Forumu’nda Açıkladı

HONOR, 2023 ESG raporunu Sürdürülebilir Kalkınma Forumu’nda paylaşırken tıpkı vakitte aktifliğe konut sahipliği yapan Palace Museum’da ödül kazanan HONOR Talents yapıtları sergilendi.

HONOR 2023 ESG Raporunu Sürdürülebilir Kalkınma Forumu’nda Açıkladı


Global teknoloji markası HONOR, bugün Palace Museum Jianfu Palace Garden’da ikinci HONOR ESG Sürdürülebilir Kalkınma Forumuna konut sahipliği yaptı. Birleşmiş Milletler Sanayi Kalkınma Örgütü (UNIDO) Yatırım ve Teknoloji Tanıtım Ofisi (ITPO), Merkezi Hoş Sanatlar Akademisi (CAFA) ve Çin Döngüsel İktisat Derneği (CACE) üzere saygın kuruluşlar tarafından desteklenen forum, diplomatları, milletlerarası kuruluşları, sanayi derneklerini, üniversiteleri ve işletmeleri sürdürülebilirlik konusunda aydınlatıcı tartışmalar için bir ortaya getirdi. 

Düzenlenen aktiflikte HONOR, gençlerin güçlendirilmesi, Düzgünlük için Teknoloji ve yeşil dönüşüm alanlarındaki ilerlemesini vurgulayan Çevresel, Toplumsal ve Kurumsal İdare (ESG) 2023 Raporunu resmi olarak açıkladı. Tıpkı vakitte HONOR Talents Global Tasarım Mükafatları standı de Palace Museum’da yerini alarak HONOR’un gençleri güçlendirme ve kültürel mirası muhafaza konusundaki kararlılığını bir defa daha gösterdi.

Teknolojik Yeniliklerle Sürdürülebilir Kalkınmayı Desteklemek

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarından biri olan HONOR, ESG’yi yedi temel alanı kapsayan uzun vadeli stratejik bir amaç olarak konumlandırıyor; Etraf Müdafaa, Düzgünlük için Teknoloji, Kapalılık, Gençlerin Güçlendirilmesi, Tedarikçi KSS, Çalışan Gelişimi ve Sorumlu İdare.

HONOR Device Co. Ltd. CEO’su George Zhao, “İnsan merkezli sürdürülebilir kalkınmaya kendini adamış olan HONOR, her vakit yenilikçi, açık ve kapsayıcı bir marka olmak için çabalıyor. Birebir vakitte bunun ötesine geçmeye ve herkes için yeni bir akıllı dünya yaratmaya çalışıyoruz” kelamlarıyla kalkınma raporunun ana iletisini lisana getirdi. 

Genç Yetenekleri Potansiyellerini Sergilemeleri için Güçlendirmek

HONOR Talents Global Tasarım Mükafatları, dünya çapında genç yeteneklerin tüm potansiyellerini sergileyebilecekleri bir platforma dönüştü.   Geçtiğimiz dört yıl boyunca 40’tan fazla ülkeden ve 240 üniversiteden 25.000 müracaat toplandı. 2023 yılında, CAFA’dan Yuan Shi tarafından yaratılan ” What’s Going on in the Stone” isimli interaktif sanat enstalasyonu Global Birincilik mükafatına layık görüldü. Bu enstalasyon, izleyicileri Han Hanedanlığından karakterlerle kuşaklar ortası etkileşime geçmeye davet ederek teknoloji ve kültürün ilgi alımlı çarpışmasını canlı bir biçimde yakalıyor.

Bu sene HONOR Talents Global Tasarım Mükafatları standı Jianfu Palace Garden’daki Yanchun Pavilion’da düzenlendi. Daha evvel New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi, Meksika’daki Paseo de la Islahata ve Humburg Dünya Mirası Alanı Speicherstadt’ta düzenlenen stantların akabinde, HONOR’un gençleri güçlendirme projesi bir defa daha dünya çapında bir kültürel simgeye dönüştü.

HONOR’un Güzellik İçin Teknolojiye Bağlılığı

HONOR, Tech for Good stratejisi doğrultusunda her vakit insan merkezli teknoloji ve eserler geliştiriyor. Yaşlıların, görme ve işitme engelli bireylerin dijital muhtaçlıklarını karşılamak için HONOR, ekran okuma ve yapay zeka altyazıları üzere aygıt üzerinde yapay zeka tahlilleri sunuyor, çevrimdışı ve şahsileştirilmiş erişilebilirlik özellikleriyle dijital uçurumlar ortasında köprü kuruyor. HONOR, 2023 yılı sonuna kadar 26 engelli dostu proje geliştirdi ve uyguladı. Görsel yardım fonksiyonlarıyla 4,66 milyondan fazla kullanıcıya ve işitme yardımı özellikleri ile 940.000’den fazla kullanıcıya yarar sağladı.

Bu sene ESG Sürdürülebilir Kalkınma Forumunda da HONOR, engelli beşerler için sesi görünür kılan tescilli gerçek vakitli AI altyazı özelliğini sergiledi. HONOR Device Co. CEO’su George Zhao “HONOR, gelecekteki Tech for Good teşebbüslerimizde açık ve işbirlikçi bir yaklaşım benimsiyor. Açık iş birlikleri sayesinde, aygıt ve bulut tabanlı yapay zeka ortasındaki sinerjiden yararlanarak ESG ve öbür alanlarda yapay zekanın potansiyelini büsbütün ortaya çıkarıyoruz” dedi.

Temiz Güç Kullanımı Birinci Yılda %8’e Ulaştı

HONOR, iklim değişikliğini kurumsal idaresine etkin olarak dahil ediyor. 2045 yılına kadar karbon-nötr operasyonlara ulaşma gayesiyle, eserleri, üretimi ve operasyonları genelinde karbon emisyonlarını azaltmak için kıymetli eforlar gösteriyor ve çevresel sürdürülebilirliğe olan güçlü kararlılığını ortaya koyuyor. HONOR, 2023’ten bu yana, birinci yıl güç kullanımının %8’ini oluşturan pak enerjiyi kullanmayı tercih ediyor.

HONOR, yeşil eser ve üretim taahhüdünde kayda paha kilometre taşlarına ulaştı. Araştırma ve tasarım, malzeme seçimi, dayanıklılık ve verimlilik alanlarındaki ilerlemeler sayesinde 128 HONOR akıllı telefon ve tablet CQC etraf sertifikası alarak yaklaşık 876 ton sera gazı emisyonunun azalttı. Ayrıyeten 2023 yılında uygulanan ambalaj yenilikleri sayesinde HONOR, 650 tonun üzerinde bir karbon azaltımı sağladı. 

HONOR Akıllı Üretim Sanayi Parkı, yılda 700.000 kWh pak elektrik üretmesi beklenen kendi inşa ettiği fotovoltaik güç istasyonu ile ulusal seviyede bir yeşil fabrika olarak kabul edildi.

Yeşil operasyonlar açısından HONOR, iç ofislerde ve çevrimdışı mağazalarda kağıtsız operasyonları benimsedi ve 2023 yılında 108 Masson çamının kesilmesini önlemeye denk bir basılı kağıt tüketiminde azalma sağladı.

2023 yılında HONOR’un ESG projeleri, Fortune China En Güzel Dizaynlar ve Bloomberg Green ESG 50 dahil olmak üzere birçok yetkili sanayi kuruluşu tarafından ödüllendirildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim