yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Horoz Lojistik’in Halka Arz Büyüklüğü 1,35 Milyar TL Oldu

Türkiye’nin öncü lojistik şirketlerinden Horoz Lojistik’in talep toplama süreci tamamlandı. 29-31 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşen talep toplama tarihleri Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlandı.

Horoz Lojistik’in Halka Arz Büyüklüğü 1,35 Milyar TL Oldu


 Satışa sunulan hisselerin ek satış hariç 3,24 katına denk gelen 66.393.208 TL hisse karşılığı toplam 1.353.000.000 TL dengeli talep toplandı. Horoz Lojistik’in halka arzı QNB Finans Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. liderliğinde gerçekleşti. 

Türkiye’nin esaslı lojistik şirketlerinden Horoz Lojistik’in, 29-31 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşen talep toplama süreci muvaffakiyet ile tamamlandı. 

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan bilgilere nazaran Horoz Lojistik’in halka arzına 1 milyon 600 binin üzerinde yatırımcıdan iştirak sağlandı. Halka arzda, 1.689.224 yatırımcıdan satışa sunulan hisselerin 3,4 katına denk gelen 66.393.208 hisse karşılığı toplam 1.353.000.000 TL dengeli talep toplandı. Halka arzda payların yüzde 75’i yurt içi kişisel yatırımcılara, yüzde 25’i ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildi. Halka arzda ayrıyeten ek satış hariç, Yurt İçi Ferdî Yatırımcılara tahsis edilen hisselerin 2,00 katı ve Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların 6,96 katı talep geldiği bilgisi de paylaşıldı. 

QNB Finans Yatırım Menkul Değer Pahalar A.Ş.’nin aracılık ettiği ve Borsa’da Satış yolu gerçekleştirilen halka arzda, tüm yatırımcılar için “Sabit fiyatla talep toplama ve en uygun çaba aracılığı” uygulandı.

KAP’a yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Tic. A.Ş.’nin paylarının halka arzına ait talep toplama süreçleri, “Sabit Fiyatla Talep Toplama ve en yeterli çaba aracılığı” tekniğiyle, 29–30–31 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleşmiştir. Halka arzda ünite fiyat 55,00 TL olarak açıklanmış olup, halka arz edilen 20.500.000 TL nominal pahalı hisseler ile ek satışa sunulan 4.100.000 TL nominal kıymetli hisselerin satışı gerçekleştirilmiş; buna nazaran halka arz büyüklüğü 1.353.000.000 TL olmuştur. Halka arzda, ek satış hariç halka arz edilen 20.500.000 TL nominal bedelli hisselerin 3,24 katına denk gelen 66.393.208 TL nominal bedelli hisse talebi gelmiştir. Halka arzda; Yurt İçi Kişisel Yatırımcılara en son tahsisat meblağının 2,00 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara 6,96 katı oranında talep gelmiştir.”

“Tüm Yatırımcılarımıza ve İş Ortaklarımıza Teşekkür Ediyoruz”

Halka arz sürecinde ulaşılan talep karşısında tüm yatırımcılara teşekkür ettiklerini belirten Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Lideri Taner Horoz, “Müşterilerimizin beklenti ve gereksinimlerini karşılamak maksadıyla Türkiye’nin öncü lojistik şirketlerinden biri olma amacıyla yola çıktık. Muvaffakiyetle sonuçlanan halka arz sürecimizde bilgi ve tecrübeleriyle her vakit yanımızda olan pahalı bir takımla çalıştık. Şirketimizin adım attığı bu yeni süreçte büyük bir yatırımcı takviyesinin olması bizler için gurur verici. Halka arz sürecimizde emeği geçen herkese başta yatırımcılarımıza, Horoz Lojistik ailemize, tahlil ortaklarımıza, tüm takviye gruplarımıza ve QNB Finans Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. yönetici ve takımlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

“Hedef; Teknolojik Yenilikler ve Etraf Dostu Lojistik Çözümleri”

Horoz Lojistik’in geleceğe yönelik planları ortasında, teknolojik yenilikler ve etraf dostu lojistik tahliller üzerinde daha fazla ağırlaşmak yer alıyor diyen Horoz, bu vizyonun sürdürülebilir kalkınma gayelerine de katkıda bulunmayı amaçladığını belirtti. Horoz, “Horoz Lojistik olarak ekonomik, toplumsal ve çevresel bir temele oturtulmuş sürdürülebilirlik temelli bir yapılanma ile paydaşlarımızı sürece dahil ettiğimiz bir yönetişim anlayışı ile hareket ediyoruz. Bundan sonraki süreçte müşterilerimizin beklenti ve muhtaçlıklarını karşılamak emeliyle uçtan uca entegre lojistik hizmetlerimiz ile katma kıymet sağlamaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim