yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Hyundai SANTA FE Red Dot Tasarım Ödülünü Kazandı

Beşinci kuşak Hyundai SANTA FE, Red Dot araçlar kategorisinde yılın tasarımı mükafatını kazandı.

Hyundai SANTA FE Red Dot Tasarım Ödülünü Kazandı


Hyundai, yakın vakitte Türkiye’de de satışa sunacağı Yeni SANTA FE ile mükafatları toplamaya devam ediyor. Dünyanın en saygın tasarım ödüllerinden biri olan Red Dot, “2024 Yılın Eser Tasarımı, Araçlar” kategorisinde Hyundai SANTA FE’yi en düzgün tasarım olarak seçti. SANTA FE, bu itibarlı mükafatı kazanarak markanın küresel tasarım muvaffakiyetini bir sefer daha gözler önüne sermiş oldu.

Beşinci jenerasyon SANTA FE, uzatılmış dingil arası ve genişletilmiş bagaj kapağı açıklığı sayesinde yolcu ve yükleme kapasitesi açısından sınıfının lideri olmaya aday. Oldukça geniş bir ömür alanı sunarak outdoor kullanım üslubuna da ahenk sağlayan araba, tıpkı vakitte daha uzun dingil uzaklığıyla de üçüncü sıra oturmayı kolaylaştırarak konforlu bir sürüş sağlıyor.

Yeni SANTA FE, uzun dingil arası ve geniş bagaj kapağı alanından türetilen dört köşeli bir hale ve farklı bir siluete sahip. Aracın ön kısmı, yüksek motor kapağı, H biçimindeki farları ve yavuz çamurluklarıyla farklı bir izlenim uyandırıyor. H halindeki tasarım öğeleri, Hyundai’nin ‘H’ amblemini yine yorumlarken uzatılmış dingil arası, yavuz bir tavan çizgisine, çamurlukların etrafında güçlü bir hacme, keskin biçimde tanımlanmış tekerlek kemerlerine ve kısaltılmış ön çıkıntıya hayat veriyor. Ayrıyeten, 21 inç jantlar ve onu saran lastikler üzerinde hareket eden arabanın art kısmı da H formundaki stop lambalarıyla dengelenmiş ve sadeleştirilmiş.

Hyundai ayrıyeten “Çoklu Fener” ile en âlâ eser dizaynını da kazandı. “Dış Yer ve Kamp Ekipmanları” kategorisinde yer alan Çoklu Fener, Red Dot Ödülü’nün sahibi olurken, farklı kullanıcı muhtaçlıklarını karşılamak için iki özelliği birleştiriyor. Dış yer aktiflikleri için taşınabilir bir el feneri fonksiyonu gören fener, yarı saydam bir ışık difüzörüyle kullanıldığında da sıcak renkli bir ruh hali ışığına da dönüşebiliyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ