yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’a tebrik ziyaretinde bulundu

İkinci 5 yıllık devir de 39 ilçe belediyesiyle iş birliği ve diyalog içerisinde çalışma maksadında olduklarını vurgulayan İmamoğlu, “İkinci periyoda başlarken, tekrar büyük grubumuzla katılarak, 39 ilçemizde de bunu yaparak, önümüzdeki 5 yılın stratejik altlığını oluşturma çabası içerisindeyiz.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’a tebrik ziyaretinde bulundu


Ve bu altlık ne bir ilçenin kendi başına ne de Büyükşehir’in kendi başına yapmasıyla olması mümkün değil. İş birliği içerisinde olması koşul. Kanun da bize bu türlü bir yol gösteriyor, bizim kendi ferdî vicdanımız ve yöntemimiz de bu türlü bir yol gösteriyor” dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2024 lokal seçimlerini kazanan Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’a tebrik ziyaretinde bulundu. Turan’ın makam odasında gerçekleşen ziyarette konuşan İmamoğlu, “Yolunuz açık olsun. Bedelli bir 5 yıl var önümüzde” dedi. Fatih’i, “İstanbul’un vitrini” kelamlarıyla tanımlayan İmamoğlu, “Çünkü İstanbul buradan doğdu ve var oldu. Münasebetiyle, bilhassa Fatih ilçesine de ihtimamlı bir davranışa ve büyük bir sorumluluk sürecine gereksinimimiz var. Bu bağlamda karşılıklı, azamî diyalogla bir 5 yıl geçirdik. Artık yeniden bunu daha üste taşıyarak, İstanbul’a hizmet noktasında, Fatih’e hizmet noktasında iş birliğini en üst düzeye taşıyacağız” biçiminde konuştu.

“ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILIN STRATEJİK ALTLIĞINI OLUŞTURMA ÇABASI İÇERİSİNDEYİZ”

“İkinci periyoda başlarken, tekrar büyük grubumuzla katılarak, 39 ilçemizde de bunu yaparak, önümüzdeki 5 yılın stratejik altlığını oluşturma çabası içerisindeyiz” diyen İmamoğlu, “Ve bu altlık ne bir ilçenin kendi başına ne de Büyükşehir’in kendi başına yapmasıyla olması mümkün değil. İş birliği içerisinde olması kural. Aslında kanun da bize bu türlü bir yol gösteriyor. Bizim kendi ferdî vicdanımız ve tarzımız de bu türlü bir yol gösteriyor. Bu bakımdan bugünkü buluşmamız kıymetli. İnşallah İstanbul halkının şad olacağı, Fatih halkının memnun ve huzurlu olacağı, birebir vakitte güzelleşeceği, tıpkı vakitte problemlerin tahlile kavuşacağı en âlâ 5 yıl olsun. Doğal ki makam açısından da yolumuz açık olsun. Muvaffakiyetler dileriz size, takımınıza, seçilen meclis üyelerinize. Umarım bugünkü üzere, 5 yıl boyunca her mevzuda müşterek karar alma hünerini daima birlikte gösteririz. Tekrar tebrik ediyorum. İyi bir 5 yıl olsun” sözlerini kullandı.

TURAN: “YENİ DEVİRDE HALKIN İRADESİ TECELLİ ETTİ”

İmamoğlu ve takımına, ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden Turan da “Ben, yeni periyodun şahsınıza, İstanbul’umuza ve hepimize, İstanbul halkı için, Fatih’imiz için iyi olmasını diliyorum. Hayata bakışım şöyle: Bizi seçen iradeyi ne kadar saygıdeğer buluyorsak, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı’nı seçen irade de o kadar saygıdeğerdir. Hasebiyle yeni devirde halkın iradesi tecelli etti. İstanbul’un, metropolün en değerli ilçelerinden bir tanesi Fatih. Büyükşehir Belediyemizi de barındıran ilçe burası. Uzun yıllardır da ben de nasip oldu… Liderim, bu dönem de seçimi tamamlarsak, Allah ömür verirse, 30’ncu yılımız doluyor. 1999 yılında başladık. 99’dan beri, İstanbul’un belediyeciliğinde varım. Münasebetiyle 5 yıl içerisinde, halkın önümüze çizdiği harita, iş birliği ve diyalog içerisinde, İstanbul merkez ilçesi olarak da geçmiş devirde olduğu üzere, diyalog yoluyla, İstanbul’umuzun ve Fatih’imizin, merkez ilçe olarak bekleyen sorularını diyalog yoluyla, iş birliği içinde çözmektir. Bu türlü olacağına da kesin inancım var. Belediyemizi ziyaretiniz için teşekkür ederim, beğenilen geldiniz, sefalar getirdiniz” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde İmamoğlu ve Turan, kurum kurmaylarının karşılıklı iştirakiyle, Fatih’in problemlerine ve tahlil yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ