yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hakan Bahçetepe’ye tebrik ziyaretinde bulundu

Bahçetepe’yle birlikte, 39 ilçenin tamamında yapacak çok işleri olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “Dayanışmamız en üst düzeyde. Demokrasiye inanan insanların çözemeyeceği sorun yok. Zira herkesi içine katar” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hakan Bahçetepe’ye tebrik ziyaretinde bulundu


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2024 lokal seçimlerinden muvaffakiyetle çıkan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hakan Bahçetepe’ye tebrik ziyaretinde bulundu. Bahçetepe tarafından makam odasında ağırlanan İmamoğlu, “Başkanımız inşallah çok başarılı olacak. Hem Hakan Liderimize hem grubuna, İlçe Liderimize ve burada emeği geçen bütün vatandaşlarımıza seçimde yaşanan bu muvaffakiyet için teşekkür ederiz. Ancak alışılmış temel muvaffakiyet, artık oluşacak. O da hizmetle insanlarımızın memnun olmasını sağlamak” dedi.

“GAZİOSMANPAŞA’DA YAPACAĞIMIZ ÇOK HOŞ İŞLER VAR”

Bahçetepe’nin CHP Gaziosmapaşa ilçe başkanlığından geldiğini ve hizmet süreçlerinin birebir şahidi olduğunu hatırlatan İmamoğlu, “Çünkü birlikte çok saha gezdik, şantiye dolaştık, hizmetlerimizi ziyaret ettik. Bazen kapıları çaldık taziyelerde, o şekil buluşmalarda. Münasebetiyle Liderimiz, bu sürecin en canlı şahidi ve izleyeni. Eminim ki bu vakit diliminde de müşterek daha uyumlu, daha yüksek bir performansla, ortaya koyacağımız projeler, gereksinimleri karşılayan tahliller, bize son derece başarılı bir periyodu nasip edecektir. Elbette Liderim yanınızdayız. Birlikte Gaziosmanpaşa’da yapacağımız çok hoş işler var çok farklı mevzularda. Dayanışmamız en üst düzeyde. Demokrasiye inanan insanların çözemeyeceği sorun yok. Zira herkesi içine katar. Biliyorum ki Gaziosmanpaşa’nın da çok yetenekli insanları var. Bu kurumun da yetenekli insanları var. Yeni beşerler da katılacaktır” formunda konuştu.

“39 İLÇEMİZİN TAMAMIYLA İŞ BİRLİĞİ YAPACAĞIZ”

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak hoş bir icraat periyodunu geçirdik burada” diyen İmamoğlu, “Şimdi onun üstüne daha fazlasını koyma konusunda da birlikte tekrar hazırladığımız ya da tespit ettiğimiz konular var. Ben çok memnunum. Hem genç bir lider arkadaşımız olarak hem Gaziosmanpaşa’nın çocuğu olarak, buranın bir insanı olarak, çok ihtimamlı bir devri bu ilçeye kazandırmanı diliyoruz. Yanındayız. Her an, her dakika başarılı olman için de iş birliği yapacağız. Bunu yalnızca size söylemiyoruz olağan. 39 ilçemizin tamamına söylüyoruz. Lakin alışılmış ki yeni vazife alan arkadaşlarımızın daha yüksek bir tempoda koşması gerektiğini de biliyor ve düşünüyorum. O mevzuda da çalışkanlıkta en çok güvendiğimiz arkadaşlarımızdan birisi olduğunu da biliyorum. Yolun açık olsun sevgili Başkanım” tabirlerini kullandı.

BAHÇETEPE: “İLÇEMİZİ DAHA YAŞANABİLİR, DAHA ÇAĞDAŞ, DAHA YEŞİL BİR İLÇE HALİNE GETİRMEK İÇİN ÇABA EDECEĞİZ”

70 yıldır Gaziosmanpaşa’da yaşayan bir ailenin çocuğu olduğunu vurgulayan Bahçetepe de İmamoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti, “Biz, uzun bir müddettir burada muhalefette olan bir partideydik. Fakat değerli Büyükşehir Belediye Liderimiz ve İBB’nin ilçemize yaptığı kreşler, statlar, KİPTAŞ konutları… Hasebiyle bizim vatandaşla barışık bir siyaset izlememiz, kent siyaseti oluşturmamız, bu belediyenin imkanlarından bütün memleketin, bütün mezheplerin, bu ülkede yaşayan bütün yörelerin yararlanabileceği bir politikayı hayata geçirmek istiyoruz. Bu belediyenin imkanlarından dün akşam Hıdırellez Bayramı’nı kutladık. Birinci kez belediyenin bu türlü önünde coşkulu, kalabalık, bütün bölümlerin kendini söz edebildiği, saatlerce eğlenebildiği bir alanı yarattık. Ve hasebiyle burada vatandaşıyla barışık, kentsel dönüşüm mağdurlarının sesi olabilecek, kent siyasetlerini vatandaşla barışık yapacak, onları sürecin içine katacak, muhtarların, STK’ların, spor kulüplerinin bir ortada olabileceği bir politik anlayışı aslında burada hayata geçirmemiz lazım. İnşallah sizlerin katkısıyla, deneyimiyle, ilçemizi daha yaşanabilir, daha çağdaş, daha yeşil bir ilçe haline getirmek için gayret edeceğiz” kelamlarıyla lisana getirdi.

Tebrik ziyaretinin akabinde, İmamoğlu ve Bahçetepe, kurum kurmaylarının karşılıklı iştirakiyle, Gaziosmanpaşa’nın meselelerine ve tahlil yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ