yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İBB, geçtiğimiz yıllarda profesyonel bir futbol kulübü tarafından kiralanan Balat Spor Tesisini yenileyerek amatör spor kulüplerinin kullanımına açtı

Tesis, bölgede yer alan 43 futbol kadrosunun yaklaşık 4 bin atletine hizmet verecek.

İBB, geçtiğimiz yıllarda profesyonel bir futbol kulübü tarafından kiralanan Balat Spor Tesisini yenileyerek amatör spor kulüplerinin kullanımına açtı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), amatör spor kulüplerinin idman ve karşılaşmalar için gereksinim duydukları tesisleri hizmete sunmaya devam ediyor. Daha evvel profesyonel bir futbol kulübü tarafından kiralanan ve mukavelesi bittikten sonra tekrar İBB işletmesine geçen Balat Spor Tesisindeki yenileme çalışmaları tamamlandı. Tesisteki iki futbol alanı, bölgedeki 43 futbol kadrosunun yaklaşık 4 bin atletinin idmanlarına konut sahipliği yapacak. 

2 FUTBOL ALANI TEKRAR YAPILDI

Haliç kıyısında yer alan iki futbol alanının bulunduğu tesis A’dan Z’ye yenilendi. Yapılan tadilat kapsamında tesisteki iki sahanın etrafındaki çelik konstrüksiyonlar değiştirildi, aydınlatma sistemi revize edildi. Alanların altyapısı ve yapay çimle birlikte taban büsbütün yenilendi.  Daha evvelki konteynerlerin yerine, idman yapan sportmenler için 4 adet yeni soyunma odası ve 2 adet hakem odası yapıldı. 

TARAFTARLAR İÇİN YENİ TRİBÜN 

Tesisteki en kıymetli çalışmalardan biri ise daha evvel olmayan yeni bir tribünün alana kazandırılması olacak. Geçmişte yalnızca bir kulübün idman yaptığı tesiste bundan bu türlü bölgedeki 16 aktif futbol kulübünün 43 grubu idmanlarını ve karşılaşmalarını yapılabilecek. Maçlarını Balat Spor Tesisinde konut sahibi olarak oynayacak kadroların taraftarları için 400, konuk kadroların ise 110 kişilik tribünleri olacak. İmali tamamlandığında kulüpler tribünün alt kısımlarını materyal deposu olarak kullanabilecek. 

Ayda 4 bin atlete hizmet vermesi planlanan Balat Spor Tesisiyle birlikte İBB’nin amatör spor kulüplerine hizmet verdiği tesis sayısı 21’e yükseldi. 

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK

İBB, İstanbul’da amatör sporun ve spor kulüplerinin güçlenmesine katkı sağlamak gayesiyle kulüplere çeşitli alanlarda dayanak veriyor. Bu dayanakların başında son 5 yılda ölçüsü 70 milyon TL’yi aşan gereç takviyesi geliyor. 39 ilçedeki amatör spor kulüplerine yönelik olan bu dayanak kapsamında atletlerin gereksinim duydukları, idmanlarda ve karşılaşmalarda kullandıkları, 115 farklı cinsteki 380 bine yakın spor materyali her yıl atletlere ulaştırılıyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim