yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İBB’ye ait M4 Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı’nda ücretsiz sınırsız internet İBB Wi-Fi hizmeti başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bilgi Süreç Dairesi Başkanlığı tarafından sunulan fiyatsız sınırsız internet hizmeti İBB Wi-Fi uygulaması metrolarda yaygınlaşmaya devam ediyor.

İBB’ye ait M4 Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı’nda ücretsiz sınırsız internet İBB Wi-Fi hizmeti başladı


İstanbul genelinde, meydan, park, bahçe, spor alanları, İstanbul Havalimanı,  kültür merkezleri, toplumsal tesisler, üniversite, yurt, hastane, toplu taşıma araçları ve daha birçok kamusal alanda 5 bin 497 lokasyon ve 11 bin 835 erişim noktasında 6 milyona yaklaşan kullanıcı sayısıyla fiyatsız, inançlı ve süratli internet hizmeti veriliyor.

Aylık 60 GB kullanım kotası ile vatandaşın kullanımına sunulan İBB Wi-Fi hizmetinde kota hududu büsbütün kaldırıldı.  Daha evvel yurt ve kütüphanelerde başlatılan SINIRSIZ İBB Wi-Fi hizmeti yapılan altyapı ve üstyapı yatırımları ile geliştirilerek artık GB sınırlaması olmadan vatandaşın kullanımında olacak.

METRODA KESİNTİSİZ İLETİŞİM

İstanbullulara, M2 Yenikapı-Hacıosman  ve M8 Bostancı-Dudullu Metro Hattı’nda sunulan internet hizmeti kapsamı genişletirilerek M4 Hattı’nda da sunulmaya başlandı. Günlük ortalama 70 bin yolcuya sahip M4 Metro Sınırı, 33,5 km çizgi uzunluğu ile Anadolu Yakası’nın en uzun metro çizgisi olma özelliğini taşıyor. 

Proje kapsamında metro hattına 36 trende 144 adet yolcu erişim noktası ve 140 adet çizgi uzunluğu ekipmanı kuruldu. Yapılan testlerde 80km/saat süratle en az 300 mbit download, 100 mbit upload sürat datalarına ulaşıldığı görüldü.  Metrolardaki bu teknolojik dönüşümle birlikte yolculara kesintisiz irtibat imkânı sunarak  İBB Wi-Fi uygulaması ile metro içerisindeki geçirdikleri müddetin verimli hale getirilmesi ve memnuniyetlerinin artırılması amaçlanıyor.

AFET DURUMLARINDA KRİTİK EHEMMİYETE SAHİP

Metro sınırları içerisinde oluşturulan internet, muhtemel afet durumunda vatandaşların bağlantı muhtaçlıkları için kritik ehemmiyete sahip olacak. İstanbul’un en inançlı sığınaklarından biri olan metrolarda, İBB Wi-Fi hizmetini yaygınlaştırmaya devam ediyor. Kullanıcılar, metro içindeki mavi bölge olarak isimlendirilen alanda İBB Wi-Fi kullanıcı ismi ve şifresini girerek seyahat esnasında fiyatsız sınırsız internet hizmetinden çarçabuk yararlanabilecekler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim