yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İETT, İstanbul’da daha konforlu toplu taşıma için ortak akıl ile yeni çözümler geliştirmeye devam ediyor

Bu kapsamda iştirakçi idare vizyonu ile hareket eden İETT, ilçe belediyeleri, sivil toplum örgütleri ve muhtarlar ile bir ortaya geliyor.

İETT, İstanbul’da daha konforlu toplu taşıma için ortak akıl ile yeni çözümler geliştirmeye devam ediyor


İstanbul’da 153 yıllık esaslı tarihi, bilgi birikimi ve deneyimi ile toplu ulaşımın en büyük kurumu olan İETT, iştirakçi idare vizyonu ile tüm ilçelerden gelen talepleri yerinde alarak ortak akıl ile toplu ulaşımda yeni tahliller geliştiriyor.

Nüfusu ile Avrupa’nın 23 ülkesinden büyük olan İstanbul’da raylı sistem yatırımları süratle hayata geçerken, hali hazırda toplu ulaşımın yaklaşık %54’ü lastik tekerlekli ulaşım ile gerçekleşiyor. Dünyanın farklı metropollerinde birden fazla kurum bu işletmeyi sağlarken İstanbul’da İETT, tüm otobüs, metrobüs, tarihi tramvay ve tünel seferlerini tek başına gerçekleştirerek 1 günde 5 milyon yolcu taşıyor.

İETT’nin 1 günde gerçekleştirdiği bu faaliyetlerde 6 bin 652 araç misyon alıyor, 832 farklı hatta 62 bin sefer yapılarak 1 günde 1 milyon 255 bin kilometre uzaklık kat ediliyor. İETT’nin 1 günde kat ettiği bu ara Ekvator’un tam 32 katına ulaşırken, taşıdığı yolcu sayısı ise Avrupa’nın birçok ülkesinin nüfusundan fazla. 

TÜM İLÇELERDE TOPLANTI YAPACAK

İETT operasyonlarını her gün muvaffakiyetle sürdürürken, İstanbulluların toplu ulaşım hizmetinden daha konforlu ve daha rasyonel faydalanabilmesi için de iştirakçi idare vizyonu ile ilçe belediyeleri, sivil toplum örgütleri ve muhtarlar ile bir ortaya geliyor. 

Bu buluşmaların birincisi ise Eyüpsultan Belediye Lideri Sayın Mithat Bülent Özmen’in konut sahipliğinde gerçekleştirildi. Eyüpsultan Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Eyüpsultan Belediye Başkanı Mithat Bülent Özmen, İETT Genel Müdürü İrfan Demet, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Duran, İlçe Jandarma Kumandanı Zeki Güller, muhtarlar, sivil toplum örgütleri ve üniversite temsilcileri ile İETT’den ve Eyüpsultan Belediyesi’nden tüm üst seviye yöneticiler katıldı.

ORTAK AKILLA YENİ ÇÖZÜMLER 

Toplantıda İETT Genel Müdürü İrfan Demet, kurumun faaliyetleri ile ilgili genel bir bilgi de verdi. İETT’nin Eyüpsultan ilçesinden geçen 139 hatta 893 araçla hizmet verdiği ve 1 günde 626 bin seyahat gerçekleştirdiği tabir edilirken, toplantıda gelen yeni taleplerin birlikte kıymetlendirilerek ortak akılla yeni tahlillerin geliştirilmesi kararlaştırıldı. 

Eyüpsultan Belediye Başkanı Mithat Bülent Özmen de bu toplantıların birincisinin Eyüpsultan’da gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti tabir ederek İETT, Eyüpsultan Belediyesi ve başka kurumların iştiraki ile Eyüpsultan’da çok daha hoş hizmetlerin yapılacağına inandığını söyledi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim