yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

“İki Yaka Livaneli Şarkıları” depremzede öğrenciler için söylenecek

İzmir’in Anadolu Bayanları Kültür ve Sanat Derneği tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi dayanağıyla 20 ve 22 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek “İki Yaka, Livaneli Şarkıları” konserleri ile İzmir’de üniversite okuyan depremzede öğrencilere burs dayanağı sağlanacak.

“İki Yaka Livaneli Şarkıları” depremzede öğrenciler için söylenecek

Düzenlediği konserlerle 2022 yılından bu yana çok sayıda öğrenciye burs imkânı sağlayan İzmir’in Anadolu Bayanları Kültür ve Sanat Derneği, yeni aktifliğini İzmir’de üniversitede okuyan depremzede öğrenciler için yapacak.

20 Mayıs’ta Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM), 22 Mayıs’ta Bostanlı Suat Taşer Sanat Merkezi’nde 20.30’da yapılacak “İki Yaka Livaneli Şarkıları” konserlerinden elde edilecek gelir ile öğrencilere takviye sağlanacak.

Ezgi Dilan Balcı eğitmenliğinde, Yılmaz Özfırat’ın şefliğinde verilecek konserler, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi takviyesiyle sahnelenecek.

Üniversite öğrencilerine destek

İzmir’in Anadolu Bayanları Kültür ve Sanat Derneği, 2022 yılında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki konserle Kurşun Kalem Eğitim Vakfı’nın 20 bursiyerine 2 yıl müddet ile burs sağlamıştı. 2023 yılında tekrar tıpkı salonda düzenlenen konser ile zelzeleden etkilenen Antakya Medeniyetler Korosu Derneği’ne maddi takviyede bulunulmuş ve ayrıyeten üniversitede okuyan depremzede öğrencilere maddi dayanak ve kira dayanağı verilmişti.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ