yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İlk Sahneye Büyük Alkış

Müellifliğini ve direktörlüğünü Aliağa Belediye Tiyatrosu (ALBET) Sanat Yönetmeni Demet Bozkurt’un üstlendiği ‘5 Dakikada Ünlü’, birinci gösterimini Aliağa Belediyesi Sanat Evi’nin (ASEV) yıl sonu kültür sanat aktiflikleri kapsamında yaptı.

İlk Sahneye Büyük Alkış

ALBET oyuncuları tarafından hazırlanan oyun; dekor, kostüm, oyuncu performansları ve müzikleriyle tiyatroseverleri hayran bıraktı.

İlk sahnesi Ulaş Bayam Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen oyunu Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Lider Yardımcısı Mesut Öztürk, Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Serap Cerrahoğlu ile çok sayıda tiyatrosever izledi. Ağır ilgi gören oyunda 40 kişilik ALBET takımı performanslarıyla tiyatro resitali yaşattı. Kness Up kümesi ise müzikleriyle geceye renk kattı.  

Oyunda; Günümüzde ünlü olma kavramının nasıl değiştiğini, görünür olmanın düşünür olmaktan artık daha değerli olduğunu ve daima kimlik arayışının olduğu bir yüzyılda, insanların sanal bir dünyaya daha fazla itelenerek oburlarının kuklası haline geldiği absürt bir lisanla anlatıldı. Oyun bir yandan kahkaha tufanı yaşatırken bir yandan da izleyenleri düşündürdü.

ALBET oyuncuları gecenin sonunda ayakta alkışlanırken Aliağa Belediye Lider Yardımcısı Mesut Öztürk, Sanat Yönetmeni Demet Bozkurt’a çiçek takdim etti. Oyunun çok büyük bir emek ve sabırla hazırlanarak sahnelendiğini belirten Bozkurt, “Salonu dolduran tiyatroseverlere, ASEV ailesine, ALBET oyuncularına ve teknik takımına, sanatın ve sanatkarın her daim yanında olan Aliağa Belediye Liderimiz Serkan Acar’a çok teşekkür ediyorum” dedi.   
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim