yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İlkokul öğrencilerine sıcak öğle yemeği Çankaya’dan

Çankaya Belediyesi, ilçedeki ilkokul öğrencilerine sıcak öğlen yemeği dayanağını sürdürüyor. Sıcak öğlen yemeği hafta içi her gün beslenme saatinde öğrencilerin sıralarına kadar götürülüyor

İlkokul öğrencilerine sıcak öğle yemeği Çankaya’dan


Çankaya Belediyesi, ilçedeki ilkokul öğrencilerine sıcak öğlen yemeği dayanağını sürdürüyor. Sıcak öğlen yemeği hafta içi her gün beslenme saatinde öğrencilerin sıralarına kadar götürülüyor.

Çankaya Belediyesi, ikinci yarıyılı başlayan 2023-2024 eğitim-öğretim devrinde çocukların sıralarına kadar sıcak öğlen yemeği uygulamasına devam ediyor. Ekonomik açıdan zorluk yaşayan aileler ve çocuklarının yanında olan Belediye, hafta içi her gün farklı bir menü ile sağlıklı beslenmelerine de ehemmiyet veriyor. Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen öncülüğünde, başlatılan ilkokul öğrencilerine sıcak öğlen yemeği, çocukların beslenme saatinde sıralarında hazır oluyor.

 

HER GÜN 3 BİN İLKOKUL ÖĞRENCİSİNE YEMEK

Çankaya Belediyesinin görevlendirdiği gruplar, hijyenik ortamda el değmeden hazırlanarak, sıcak tutan kaplarda okullara götürdükleri yemeği her gün 3 bin çocuğa ulaştırıyor.

Çankaya Belediyesi olarak vazifeye geldiklerinden bu yana halkçı idare ve toplumsal belediyecilik alanında çok sayıda projeye imza attıklarını kaydeden Lider Taşdelen, “3 bin ilkokul öğrencimizin sıcak öğlen yemeğini sıralarına kadar götürüyoruz. Ülkemizde yaşanan ekonomik zorluklar nedeniyle aileler çocuklarının beslenme çantasına ne koyacaklarını düşünüyor. Bu sıkıntı günlerde yanlarında olmak ve katkı sunmak istedik. Çocuklarımız geleceğimiz, onların sağlıklı beslenerek büyümesi de hepimizin görevi” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ