yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İmzalar engelli istihdamı için atıldı 

Nilüfer Belediyesi ile Sofra Compass Küme, engelli vatandaşların istihdamını artırmak için iş birliği protokolü yaptı. Protokolle, engelli vatandaşların istihdam artışının yanı sıra toplumsal fırsat eşitliğine katkı da hedefleniyor

İmzalar engelli istihdamı için atıldı 


Nilüfer Belediyesi ile Sofra Compass Küme, değerli bir toplumsal sorumluluk projesi için birinci adımı attı. Engelli vatandaşların toplumsal hayatın içinde daha etkin rol almaları ve istihdamlarının artırılmasına yönelik gerçekleştirilen protokolle Nilüfer Belediyesi Bizim Mesken Engelliler Toplumsal Hayat Dayanak Merkezi’nin üçüncü katında Bizim Konut Meslek Merkezi, eğitim planlarına uygun formda düzenlenecek.
Nilüfer Belediyesi Bizim Mesken Meslek Merkezi iş koçları, eğitimleri planlayacak ve Sofra Grup’un branş eğitmenlerine yönelik eğitim çalışmaları gerçekleştirecek. Down sendromu, otizmi ve zihinsel pürüzü olan bireylerin işe hazırlık eğitimleri tamamlandıktan sonra da Sofra Grup’un hizmet verdiği özel kesim şirketlerinde paklık, catering, yiyecek ve içecek hazırlama ve data giriş çalışanı olarak istihdamları sağlanacak.

Konuyla ilgili iş birliği protokolü Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde gerçekleşti. İmza merasimi öncesinde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, engelli vatandaşları önemsediklerini belirterek, mevzuyla ilgili çalışma başlatan şirket ve yöneticilerini tebrik etti. Bahisle ilgili muhtaçlığın farkında olduklarını belirten Özdemir, bu çeşit çalışma ve projeleri arttırmak için çalıştıklarını vurguladı. 

Sofra Compass Küme Bursa Bölge Yöneticisi Aydın Yarıcı ise çok hoş bir projenin hayata geçtiğini belirterek, kendilerinin de farkındalık oluşturmayı istediklerini kaydetti. Yola çıkarken Nilüfer Belediyesi’nin deneyiminden faydalandıklarını da lisana getiren Yarıcı, Nilüfer Belediye Başkanı Özdemir ve ekibine teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde imza merasimine geçildi. Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ve Sofra Compass Küme Bursa Bölge Yöneticisi Aydın Yarıcı’nın protokolleri imzalamasının akabinde toplumsal yarar odaklı proje hayata geçti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim