yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İnegöl’de Yüzme Bilmeyen Kalmasın

İnegöl Belediyesi bir yandan kapalı yüzme havuzunda yüzme kursları düzenlerken, yaz aylarında bir yandan da Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında oluşturulan 2 başka portatif havuzda yüzme kursu düzenliyor. 3 periyot formunda yapılacak kursların birinci devri 248 atletin iştirakiyle başladı.

İnegöl’de Yüzme Bilmeyen Kalmasın


Kentin çocuklarını sporla buluşturmak ve sporu tabana yaymak ismine çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, 1 Temmuz itibariyle yaz okulu faaliyetlerinin startını verdi. Yaz okulları kapsamında Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde bulunan Belediye Spor Salonu, Alanyurt Yunus Emre Spor Salonu ve İnegöl Belediyesi kapalı yüzme havuzu olmak üzere 3 noktada 8 farklı branşta eğitimler veriliyor. Birebir vakitte Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yüzme sporunu kitlelere yaymak, spor şuuruyla büyüyen toplumsal beşerler yetiştirmek ve Türk yüzmesine rekortmen sportmenler kazandırmak hedefiyle “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında İnegöl Belediyesi iş birliğinde kentte kurulan 2 başka portatif havuzda da yüzme eğitimleri veriliyor.

BİR PERİYOTTA 248 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALIYOR

Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde bulunan Belediye Spor Salonu ve Alanyurt Yunus Emre Spor Kompleksi bahçesinde kurulan iki portatif havuzda 3 periyot olarak planlanan yüzme kursları başladı. Birinci devir eğitimleri 01 Temmuz itibariyle start aldı, 19 Temmuz’da sona erecek. İkinci periyot 22 Temmuz-09 Ağustos, üçüncü devir ise 12-30 Ağustos tarihleri ortasında yapılacak. Her kümede 25 öğrenci olmak üzere 4 erkek ve 4 kız kümesi oluşturuldu. Birebir vakitte “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında engelli öğrenciler için de kurs açıldı. Bu kurslarda eğitim alabilecek düzeyde zihinsel ve bedensel engelli öğrencilere eğitim veriliyor. Engelli öğrencilerimiz de tekrar 4’er kümede 6 şahıstan oluşuyor. Toplamda bir periyotta 48’i engelli çocuklar olmak üzere 248 öğrenciye eğitim verilmiş oluyor.

TÜM BU YATIRIMLAR ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

6-11 yaş aralığındaki çocuklara yönelik eğitimlerin verildiği portatif havuzlar yüzme kurslarını Belediye Başkanı Alper Taban ziyaret etti. Belediye Spor Salonu bahçesinde havuzda yapılan eğitimlere katılan Lider Taban, çocuklarla bir ortaya gelerek sohbet etti ve yapılan eğitimleri izledi. Burada yüzme öğrenen çocuklara yönelik konuşan Lider Taban, “Öğretmenlerimiz burada çocuklarımıza yüzme öğretiyorlar. Evlatlarımızı da biraz izledik, çok başarılılar. Öncelikle öğrencilerimizi kutluyorum. Buradan çıktıklarında yüzmeyi öğrenmiş olacaklar. Ben tüm öğrencilerimize kolaylıklar diliyorum hem yüzme kurslarında hem eğitim hayatlarında. Ayrıyeten öğrencilerimize belediyemizin aktiflik ve faaliyetlerine katılmalarını tavsiye ediyorum. Pek çok branşımız var. Bizler çocuklarımızın sporla ilgilenmesini, sağlıklı ve sıhhatli bir biçimde gelişmelerini istiyoruz. Bu yatırımları onun için yapıyoruz. Havuzlar, spor salonları, farklı aktiflik ve eğitimler… Tek nedeni bu. Sizlerin aşikâr branşlarda uzmanlaşmanızı istiyoruz. Buradan da tahminen içinizden vakitle bu sporu yapan sportmenler çıkacak, tahminen birileriniz bu işi meslek olarak yapacaksınız. Bugün sizlere eğitim veren öğretmenleriniz de bir vakitler bu eğitimleri aldılar. Artık öğretmeniniz ulusal atlet tıpkı vakitte. Ben sizlere muvaffakiyetler ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

Başkan Taban yüzme kursunun akabinde Belediye Spor Salonunda devam eden basketbol yaz spor okulu eğitimine de katılarak çocukların idmanlarını izledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ