yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

ING Türkiye’de üst düzey atama

ING Türkiye’de üst seviye atama gerçekleşti. ING Türkiye’de Yönetim Kurulu, Kontrol ve Risk Komitesi Üyesi olarak vazife yapan Nermin Güney, 6 Haziran 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Krediler Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak atandı.

ING Türkiye’de üst düzey atama


Atama öncesinde Krediler Genel Müdür Yardımcılığı misyonunu yürüten Martijn Kamps ise 1 Haziran 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ING Küresel Kredi Risk Başkanlığı misyonuna getirildi.  ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Türkiye’de büyüme maksadımıza katkı sağlayacak kıymetli bir rol olan Krediler Genel Müdür Yardımcılığı vazifesine bankamızda farklı rollerde kıymetli başarılara imza atmış tecrübeli bir ismin atanmasından ötürü memnunuz. ING Türkiye’de güçlü bir risk tertibin kurulmasında kıymetli bir rol oynayan Martijn Kamps’ın da globalde kritik bir misyona getirilmesinden ötürü ayrıyeten gurur duyuyoruz” dedi. 

Dijitalleşme seyahatinde attığı adımlarla artık büsbütün dijital hale gelen ING Türkiye’de üst seviye atama gerçekleşti. ING Türkiye’de Yönetim Kurulu, Kontrol ve Risk Komitesi Üyesi olarak vazife yapan Nermin Güney, 6 Haziran 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Krediler Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak atandı. 25 yıllık bankacılık tecrübesine sahip olan Nermin Güney, ING’nin dijitalleşme stratejisi kapsamında kredi ve yapılandırma süreçlerinde data odaklı karar alma süreçlerinin yürütülmesi ve aktif bir risk idaresi yapısıyla ilerlenmesine liderlik edecek. Atama öncesinde Krediler Genel Müdür Yardımcılığı vazifesini yürüten Martijn Kamps ise 1 Haziran 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ING Küresel Kredi Risk Başkanlığı vazifesine getirildi, Kamps yeni misyonunda ING Kümesi kredi risk stratejisi ve siyasetlerinden sorumlu olacak. 

Alper Gökgöz: Kıymetli başarılara imza atmış kıymetli isimlerin yeni vazifelerine atanmasından ötürü mutluyuz

Atamalarla ile ilgili değerlendirmede bulunan ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Dijitalleşmeyi stratejimizin merkezine alarak ve kusursuz müşteri tecrübesi amacıyla ilerleyerek Türkiye’de büyümeyi planlıyoruz. Bu gayemize katkı sağlayacak kıymetli bir rol olan Krediler Genel Müdür Yardımcılığı vazifesine bankamızda farklı rollerde kıymetli başarılara imza atmış tecrübeli bir ismin, Nermin Güney’in atanmasından ötürü memnunuz. Bununla birlikte, ING Türkiye’de güçlü bir risk tertibin kurulmasında kıymetli bir rol oynayan Martijn Kamps’ın da globalde kritik bir vazifeye getirilmesinden ötürü ayrıyeten gurur duyuyoruz” dedi.

Nermin Güney, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İktisat alanında lisans ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans alanında yüksek lisansını tamamladı. Farklı bankacılık tecrübelerinin akabinde 2003 yılında Oyak Bank’a başlayan ve mesleğine ING Türkiye Krediler grubunda farklı liderlik rollerini üstlenerek devam eden Güney, krediler dönüşüm ve risk analitikleri projelerinde grubuyla birlikte çeşitli başarılara imza attı. Ayrıyeten, ING Faktoring, ING Leasing, TBB Risk Merkezi ve Kredi Garanti Fonu‘nda yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Güney, 2020-2023 yıllarında Riskten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak ING Fransa’nın stratejik dönüşümünü muvaffakiyetle tamamlayan takımda misyon aldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim