yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İnşaat Mühendisliği Alanında Deneyimli Doç. Dr. Ahmet Atalay, İMO Erzurum Başkanlığı İçin Yola Çıkıyor

İnşaat Mühendisliği Alanında Deneyimli Doç. Dr. Ahmet Atalay, İMO Erzurum Başkanlığı İçin Yola Çıkıyor

Erzurum, 10 Şubat 2024 – İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesi 17. Dönem Yönetim Kurulu seçimleri öncesinde, deneyimli akademisyen Doç. Dr. Ahmet Atalay, başkanlık için adaylığını açıkladı. Atalay, 6 Şubatta yaşanan depremleri hatırlatarak, şehirlerin yapı stoklarının inşaat mühendisliği ilkelerine göre yeniden değerlendirilmesi ve yapılandırılması gerektiğini vurguladı.

Yaşanan asrın felaketinin ardından inşaat sektörünün ve bu alanda çalışacak olan insanların önemine dikkat çeken Atalay, “Şehirlerimizin yapı stokları inşaat mühendisliği ilkelerine göre yeniden değerlendirilmeli, projecilik ve yapı denetim hizmetlerini yürüten meslektaşlarımızın da önemi bu noktada bir kez daha ortaya çıkıyor” dedi.

Atalay, genç mezunların iş bulma sorununa da değinerek, genç mezunlara fırsat tanınması gerektiğini belirtti. İnşaat mühendislerinin, çeşitli alanlarda kendilerini geliştirmeleri için desteklenmeleri gerektiğini vurgulayan Atalay, şehirlerdeki artan nüfus sorununa çözüm bulmak adına İnşaat Mühendisleri Odası’nın faaliyetlerini önemli bulduğunu ifade etti.

#image_title

Atalay, şehirlerdeki sorunlara çözüm getirmek amacıyla oluşturulacak çalışma gruplarına liderlik etmeyi planladığını ve İMO Erzurum Şubesi olarak Erzurum ili ve bağlı temsilciliklerin bulunduğu iller için çözüm odaklı çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Doç. Dr. Ahmet Atalay, 1977 yılında Erzurum’da doğduğunu belirterek, Atatürk Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladığını ifade etti. Akademik kariyerine 2002 yılında başlayan Atalay, çeşitli görevlerde bulunduktan sonra şimdi İMO Erzurum Şubesi için yönetim kurulu başkanlığına adaylığını koymuş durumda.

Atalay, “Bugüne kadar görev yapmış oda yönetim kurullarına teşekkür ederim. Şimdi ise çalışmalarımızı ileriye taşımak, kamunun ve ülkenin yararları, mesleğin gelişmesi, meslek mensuplarının şeref ve onur, yetki ve çıkarlarını korumak adına katkı sağlamak için şubemizin yönetim kurullarına arkadaşlarımla birlikte talip olduk” dedi.

Doç. Dr. Ahmet Atalay, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir. Başarılı akademik geçmişi ve sahip olduğu tecrübelerle Atalay, İMO Erzurum Şubesi için yönetim kurulu başkanlığına adaylığını koyarak, inşaat mühendisliği alanında katkı sağlamaya devam edeceğe benziyor.

author avatar
Muhammed Mustafa Göçmen
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim