yandex
ankara seo
ankara web tasarım
21.04.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Inveo Ventures, yapay zeka ve finteklere yatırım yaparak büyüyecek

Yeni teknoloji teşebbüslerine yatırım yapan, startuplar için bir yatırımcıdan öte yol arkadaşı olmayı amaçlayan Inveo Ventures, kurulduğu Nisan 2022’den bu yana 14 farklı yatırıma 2 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirdi. Inveo Ventures, yapay zeka ve finansal teknolojiler başta olmak üzere, gelişme potansiyeli yüksek olan alanlarda yatırımlarına 2024 yılında da devam edecek.

Inveo Ventures, yapay zeka ve finteklere yatırım yaparak büyüyecek

Yeni teknoloji teşebbüslerine yatırım yapan, startuplar için bir yatırımcıdan öte yol arkadaşı olmayı amaçlayan Inveo Ventures, kurulduğu Nisan 2022’den bu yana 14 farklı yatırıma 2 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirdi. Inveo Ventures, yapay zeka ve finansal teknolojiler başta olmak üzere, gelişme potansiyeli yüksek olan alanlarda yatırımlarına 2024 yılında da devam edecek.

Türkiye’nin parlayan, inovatif ve yeni jenerasyon teknolojilerini oluşturan teşebbüslere yatırım yapan Inveo Ventures Teşebbüs Sermayesi Yatırım Paydaşlığı, kurulduğu Nisan 2022’den bu yana, teşebbüs sermayesi yatırım iştirakleri ve fonlarından oluşan 3 farklı yapı aracılığıyla 14 farklı yatırıma 2 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirdi. Inveo Ventures’ın portföy kıymeti, kümenin 6 Mart 2024 tarihinde ilettiği KAP açıklamasında yer alan sadeleşme planı sonrası 550 milyon TL düzeylerine ulaştı. Şirket, 2024 yılında 20 yeni yatırım ve mevcut şirketlere devam yatırımları yaparak portföy pahasını artırmayı hedefliyor.

Inveo Ventures, bölgenin başkan kurumsal teşebbüs sermayesi olma yolunda ilerliyor

Değer yatırımcısı olma vizyonuyla ilerleyen Inveo Ventures, bölgenin başkan kurumsal teşebbüs sermayesi (CVC) olma vizyonuyla 10 yılda 100’den fazla teşebbüse 20 milyon dolardan fazla yatırım yapan Inveo Yatırım Holding’in kurumsal bilgi ve tecrübesini ‘Bugün ile yarın ortasındaki bedel köprüsü’ mottosuyla geleceğe taşıyor. Şirket, yatırımları gerçekleştirirken yenilikçi teknolojiye sahip, milletlerarası pazarlarda yıkıcı tesir potansiyeli bulunan, metriklerinde büyüme gösteren ve gösterme potansiyeli olan, Seri A ve Seri A Öncesi Köprü Yatırım Çeşidi etabında olan teşebbüslere odaklanıyor.

Ekosistemde Teknoloji Girişimciliği alanındaki tüm yatırımların toplandığı bir yapının, teknoloji teşebbüsleri yatırımlarıyla daima büyümeye ve değerlenmeye devam ettiğini vurgulayan Inveo Ventures Genel Müdürü Haluk Nişli, “Inveo Ventures, yatırımlarımızı gerçekleştirirken ‘sektör bağımsız’ hareket ediyoruz. Inveo Yatırım Holding ve Gedik Yatırım gruplarının de içinde bulunduğu 14 kişilik bir çalışan takımıyla birlikte teşebbüslere Inveo’nun güçlü kurumsal bilgi birikimini aktarıyor, teşebbüsün iş geliştirme faaliyetlerinden bir sonraki yatırım tipinde verilecek takviyeye kadar her etapta yanında yer alıyoruz. Birebir vakitte ekosistemi de daima destekliyor, direkt yatırımlarımızın dışında, dolaylı olarak yatırımcısı olduğumuz fonlar aracılığıyla yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Teşebbüslerin sunduğu eser ve servisleri, kendi ana faaliyet alanımıza nasıl entegre edebileceğimiz üzerinde de çalışıyoruz” dedi.

Dönemsel olarak yatırım almanın zorlaştığına dikkat çeken Haluk Nişli, Inveo Ventures olarak bir teşebbüse birden fazla yatırım çeşidinde yatırımcı olmanın (devam yatırımları gerçekleştirmenin) ve başka dış yatırımcılarla olan yatırım bulma süreçlerinde verilen dayanağın ehemmiyetini vurguladı.

Trendi oluşturan öncülerden olmak

Inveo Ventures, bilhassa yapay zeka alanındaki yatırımları, başka tüm bölümlere artı kıymet sağlayabilecek ve birebir vakitte kümenin öbür paydaşlarının da faydalanabileceği bir fırsat olarak görüyor. Bu nedenle 2022 yılından beri yaptığı yatırımlarda yapay zekaya dokunan, 2023 yılında da 3 adet direkt yapay zeka tabanlı teşebbüse yatırım gerçekleştiren Inveo Ventures, yatırım alanında trendi takip eden değil, trendi oluşturan öncülerden olma amacı doğrultusunda ilerliyor.

 3 yılda toplam 60 yatırım hedefleniyor

Şirketin bu alanlarla hudutlu olmamak üzere, gelişme ve yerelden globale açılma potansiyeli yüksek olan tüm dallarda yatırımları önümüzdeki periyotta de devam edecek. 2024 yılında en az 2023 yılındaki kadar faal yatırım yapmayı planlayan Inveo Ventures, gelecek 3 yılda toplam 60 yatırım yapmayı planlıyor. Portföydeki teşebbüslerin büyüme seyahatlerinde etkin rol alan Inveo Ventures, her üç yatırım yaptığı teşebbüsten birinin yeni yatırım tiplerinde devam yatırımı almasını hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ