yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İpragaz, Dünya Çevre Günü’nde ‘su’ya odaklandı

Türkiye güç dalının esaslı ve öncü şirketi İpragaz, ‘Temiz Dünya, Pak Gelecek’ mottosuyla etraf şuurunu arttırmaya ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmaya devam ediyor.

İpragaz, Dünya Çevre Günü’nde ‘su’ya odaklandı


İpragaz, tüm dünyada pak güç kaynağı olarak kabul edilen temel eseri LPG ile 60 yılı aşkın müddettir ekosisteme katkı sunuyor. Bu yıl Dünya Etraf Günü’nde ‘su’ya odaklanan İpragaz, şirket bünyesinde su tasarrufu ve su kaynaklarının korunmasından, kıyıda çöp toplama aktifliğine kadar bir dizi farkındalık çalışması gerçekleştirdi.

Dünya, global ısınma ve iklim kriziyle çaba ederken sürdürülebilir bir geleceğin ehemmiyeti her geçen gün artmaya devam ediyor. Türkiye’nin esaslı güç şirketi İpragaz ise tüm dünyada pak güç kaynağı olarak kabul gören LPG ile 60 yılı aşkın müddettir sürdürülebilir bir geleceğe katkı sunmanın yanında hayata geçirdiği farkındalık çalışmalarıyla da bölümüne öncülük ediyor.

Önce su tasarrufu eğitim sonra etraf paklığı yapıldı

İpragaz, ‘Dünya Etraf Günü’ aktiflikleri kapsamında 5 Haziran’da uzman danışmanlar tarafından tesis çalışanlarına ‘su tasarrufu’ ve ‘içme suyu kaynaklarının korunması’ başlıklarını içeren sunumlar yapıldı.

İpragaz bu manalı günde çalışanlarının iştirakiyle tesislerinin etraflarında çöp toplama ve etraf paklığı aktifliği gerçekleştirdi. Ayrıyeten su kaynaklarının verimli kullanımına örnek olmak ismine kademeli bir halde merkez ofisten tesis çalışanlarına musluklar için su tasarruf kartuşları dağıtılmaya başlandı.

İçme suyu kaynaklarının korunması farkındalığı amacıyla 5 Haziran’da gerçekleştirilen bir diğer tertiple da şirket bünyesindeki çeşitli departmanların iştirakiyle ‘Dünya Etraf Günü’ kapsamında İSKİ Terkos Su Medeniyetleri Müzesi gezisi yapıldı. Karaburun Sahili’nde çöp toplama aktifliği düzenlendi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim