yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İşletmeler için rekabetin anahtarı bulut bilişim ve büyük veri

Günümüzün rekabetçi piyasa şartlarında bulut bilişim ve büyük data alanlarında yatırım yapan işletmeler, daha süratli büyüme oranlarına imza atarak bir adım öne çıkıyor. Büyük data alanında iasDB ve caniasIQ eserleriyle öne çıkan IAS ise bilhassa ana işi teknoloji olmayan iş ortaklarına takviye oluyor.

İşletmeler için rekabetin anahtarı bulut bilişim ve büyük veri


Gerçekleştirdiği inovasyonlar ile geleceğin teknolojilerini yaratarak, tüm paydaşlarına rekabet güçlerini artıracak tahliller sunma misyonuyla hareket eden IAS, büyük bilgi alanında geliştirdiği iasDB ve caniasIQ ile işletmelerin bulut dünyasında iş süreçlerini daha çevik ve süratli yönetmelerinin anahtarını sunuyor. 

Her geçen gün artan bilgilerin üzerinde tahlil yapmak için data artık bir öz kaynağa dönüşmüş durumda. Şirketler bu değerli kaynağını yönetmek için özel araçlara muhtaçlık duymaktadır. CaniasERP ve IASDB sunduğu alt yapı ile gündelik muhtaçlıkları özel kokpit ekranlar ve KPI’lar ile şirketin her adımını çarçabuk izlemeye imkan sağlar. Ayıca IoT ve AI tahlillerinde kullanılmak üzere NoSQL bilgilerin yönetilmesine de imkan tanır. Stratejik karar verme kademesinde dataları uzun vadeli ya da bütünleşik yapıda inceleme gereksinimleri ortaya çıktığında caniasIQ tahlili ile InMemory teknolojisi sayesinde istenilen bilgilere çok süratli erişim sağlar. 

Rakamlarla büyük data dünyası

Büyük data dünyasının 2018-2023 yılları ortasında ortalama yıllı yüzde 16 oranında büyüyerek 520 milyon dolarlık bir hacme ulaşacağını belirten IDC’ye nazaran bu büyüme eğilimi 2023-2027 yılları ortasında da sürecek. Bilhassa gelişen yapay zeka teknolojileriyle birlikte büyük bilgi tarafı daha da sürat kazanmaya başladı. İşletmelerin sahip olduğu tüm bilgileri daha süratli ve inançlı bir halde kullanılabilir, manalı bilgi setlerine dönüşmesini sağlayan yapay zeka araçları, bu sayede işletmelere altın bedelinde bilgiler de sunmuş oluyor. 

Konuya; ERP, yapay zeka ve büyük bilgi üçgeninden bakılacak olduğunda ise yeniden işletmeler için yanlışsız datanın bulunup işlenerek müşteri yararına dönüştürülmesi büyük kıymet taşıyor. Bilhassa ana işi teknoloji olmayan işletmeler, bu teknoloji içinde boğulurken onlara ERP, yapay zekâ ve büyük bilgi üçgeninde sunacak eser ve tahliller işlerini kolaylaştırmaktan öte geçip ana işlerine odaklanmalarını da sağlayacak.  

Kolay ve süratli kurulum

caniasIQ ve iasDB’nin hazır gelen bir çok raporuna ek olarak ihtiyaçlara nazaran özelleştirilebilir bir yapısı olduğunu belirten IAS Yönetim Kurulu Lider Yardımcısı Can Karabiber, “Makine, aygıt ve sensörleriniz durmaksızın bilgi toplar ve bu da bilgi havuzunun her geçen gün büyümesine neden olur. Büyük data, çeşitli performans tahlilleri için temel oluşturan ve karar alma sürecinde gereksinim duyacağınız datalarınızı, yapılandırmanıza, işlemenize, tahlil etmenize yardımcı olur. Elinizde tutuğunuz büyük bilgiyi gerçek biçimde süreçlerinize ve faaliyetlerinize entegre etmeniz, firmanıza büyük avantaj sağlar. Datalarınızı verimli biçimde kullanmanızı sağlayacak araçları firmanız için geliştirdik. Eserlerimiz iasDB ve caniasIQ işletmelere, büyük ölçekli ve yüksek oranda erişilebilir kurumsal bilgi sistemlerini inançlı bir halde dağıtmaları için kaynaklar ve uzmanlık sağlıyor. Kolay ve süratli suram özelliğiyle öne çıkan caniasIQ, müşteriler tarafından kullanılabilir ve performans ile operasyonel güvenilirliğe odaklanan çeşitli özellikler içerir. Yapay Zeka ve büyük data alanlarında Canias’ın gelecekteki gelişmelerine tam olarak uyarlanan iasDB, ERP dünyasındaki son gelişmeler doğrultusunda Canias teknolojisinin gelişimini destekleyecek bir mimariye sahip” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ