yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İşletmeler için yeni amiral gemisi ürün grubu Kaspersky Next ile tanışın!

Kaspersky, sağlam uç nokta muhafazasını EDR’nin (Uç Nokta Tespit ve Müdahale) şeffaflığı ve suratının yanı sıra XDR’nin (Genişletilmiş Tespit ve Müdahale) görünürlüğüyle ve güçlü araçlarla birleştiren yeni amiral gemisi eser serisi Kaspersky Next’i tanıttı.

İşletmeler için yeni amiral gemisi ürün grubu Kaspersky Next ile tanışın!


Kaspersky, sağlam uç nokta müdafaasını EDR’nin (Uç Nokta Tespit ve Müdahale) şeffaflığı ve suratının yanı sıra XDR’nin (Genişletilmiş Tespit ve Müdahale) görünürlüğüyle ve güçlü araçlarla birleştiren yeni amiral gemisi eser serisi Kaspersky Next’i tanıttı.

Müşteriler artık iş ihtiyaçlarına, BT altyapılarının karmaşa düzeyine ve mevcut kaynaklarına nazaran uyarlanmış üç eser katmanından birini seçebiliyor.

Enterprise Strategy Group’un Kaspersky ile birlikte gerçekleştirdiği anketten elde edilen “SOC Modernizasyonu ve XDR’nin Rolü” raporuna nazaran, şirketlerin %52’si güvenlik operasyonlarının artık bundan birkaç yıl öncesine nazaran daha güç olduğunu belirtiyor. Bu zorluğun en önemli nedenleri ortasında şunlar yer alıyor: Gelişen ve süratle değişen tehdit ortamı (katılımcıların %41’i bunu belirtmiş); genişleyen hücum yüzeyi (%40); güvenlik analitiği ve operasyonlarına ayak uyduracak siber güvenlik maharetleri yahut işçi eksikliği (%20).

Sürekli gelişen siber tehdit ortamında, şirketlerin tesirli muhafaza için güvenebilecekleri kapsamlı bir siber güvenlik tahliline sahip olmaları hayati değer taşıyor. Önde gelen yenilikçi ve teknolojik bir şirket olan Kaspersky, işletmelerin tüm siber güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için tahlillerini daima olarak geliştiriyor ve emniyetli siber güvenlik çerçeveleri oluşturmalarına yardımcı oluyor.

Kaspersky Next, yapay zeka özellikleriyle desteklenen güçlü uç nokta müdafaası içeren ve klasik EPP’nin (Uç Nokta Muhafaza Platformu) ötesine geçerek her büyüklükteki ve bölümdeki kurumsal müşteriler için EDR ve XDR’yi bir ortaya getiren yeni bir siber güvenlik eserleri serisi ortaya koyuyor. En gelişmiş ve tesirli siber güvenlik tahlilleri olan EDR ve XDR, işletmelere tam görünürlük, denetim, süratli karşılık ve proaktif tehdit avcılığı sağlayarak şirketlerin yaygın, kaçamak ve sofistike taarruzlara karşı koymalarına yardımcı oluyor.

Kaspersky Next dağıtımdan bağımsız olarak hem bulut hem şirket içi kurulumlara müsaade veriyor. Şirketler, temel siber güvenlik fonksiyonlarını süratli bir halde gerçekleştirmek için kolay kullanılan bir konsol aracılığıyla yahut daha detaylı denetimler ve gelişmiş izleme özelliklerine sahip kurumsal seviyede bir konsol aracılığıyla tahlilleri yönetebiliyor.

Yeni eser kümesi, fidye yazılımları, makûs maksatlı yazılımlar ve bilgi ihlalleri üzere işletmelerin en çok karşılaştığı tehdit cinslerine karşı sağlam bir müdafaa tabanı sağlamak ve kurumsal e-posta saklılığının ihlali, tedarik zinciri taarruzları, çeşitli istismarlar ve öteki güvenlik açıkları yoluyla altyapılara sızılmasını önlemek için şirketlerin kıymetli siber güvenlik fonksiyonları oluşturmasına yardımcı oluyor.

Kaspersky Next, bulut izleme ve engelleme, güvenlik açığı ve yama idaresi, IoC (Tehlike göstergesi) taraması ve kural kitapları üzere özellikleriyle işletmelerin sırf yeni ve karmaşık tehditleri tesirli bir biçimde tespit etmesini ve düzeltilmesini desteklemekle kalmayıp, birebir vakitte rutin siber güvenlik vazifelerinin sayısını en aza indirerek siber güvenlik gruplarının yükünü değerli ölçüde azaltmasına yardımcı olacak çok sayıda otomasyon özelliği içeriyor. 

Kaspersky Next şu anda üç eser katmanından oluşuyor:

Kaspersky Next EDR Foundations, tehditleri iş süreçlerine ziyan vermeden evvel tanımlayarak etkisiz hale getiren güçlü uç nokta müdafaası sağlıyor. Esnek, anlaşılır güvenlik denetimleri ve yerleşik BT senaryoları, uygulamadan bağımsız çalışmayı sağlıyor ve şirketlerin güvenlik siyasetlerini kendi gereksinimlerine nazaran özelleştirmelerine imkan tanıyor. Bu tahlil, bilgi güvenliğinin BT departmanları tarafından gerçekleştirildiği şirketler için ülkü tahlil ortaya koyuyor.

Kaspersky Next EDR Optimum, temel EDR fonksiyonelliği, gelişmiş denetimler, yama idaresi ve bulut güvenliğiyle güçlü uç nokta müdafaası sağlıyor. Tehdit görünürlüğünün yanı sıra araştırma ve müdahale özellikleri, işletmelerin taarruzları süratle ve asgarî kaynakla savuşturmasına yardımcı olmak için yönlendiriliyor. Bu tahlil, sonlu ölçekte bilgi güvenliği gruplarına sahip şirketler için öneriliyor.

Kaspersky Next XDR Expert, kurumun BT altyapısındaki çeşitli kaynaklardan gelen dataları bir ortaya getiriyor, tahlil ediyor, ilişkilendiriyor, gelişmiş tehdit tespiti ve otomatik karşılık sunmak için gerçek vakitli görünürlük ve gelişen siber riskler hakkında derin içgörüler sağlıyor. Kaspersky Next XDR Expert, üçüncü parti tedarikçilerle de entegre olabilen güçlü bir siber güvenlik tahlili ortaya koyuyor. Bu tahlil, tecrübeli siber güvenlik takımlarına yahut Güvenlik Operasyon Merkezlerine (SOC) sahip şirketler için öneriliyor.

Kaspersky Next, şirketin B2B eser ekosisteminin bir modülü olarak başka Kaspersky tahlilleri ve hizmetleriyle direkt uyumlu olacak biçimde tasarlandı. Daha kapsamlı siber güvenlik müdafaası için artan taleple birlikte, şirketlere mevcut siber güvenlik ihtiyaçlarına bağlı olarak bir katmandan başkasına kolay kolay geçiş yapabilme imkanı da sunuluyor.

Kaspersky Baş Teknoloji Sorumlusu Anton Ivanov, şunları söylüyor: “Bugün bir B2B güvenlik eserleri satıcısı olarak tarihimizde yeni bir sayfa açarken, pazar lideri XDR’ımızı piyasaya sürüyor ve kurumsal eser teklifimizi tekrar düzenliyoruz. Kaspersky Next, EDR ve XDR’yi her büyüklükteki şirket ve kuruluş için daha kolay hale getiriyor. Sıfır siber güvenlik görevlisine sahip olanlardan tecrübeli siber güvenlik gruplarına sahip olan kurumlara kadar tüm müşterilerimize eşsiz uzmanlığımızla desteklenen en âlâ muhafazayı sunuyoruz. Hedefimiz, şirketlerin kendi özel ihtiyaçları için en yüksek kalitede muteber ve uygun maliyetli bilgi güvenliği sistemleri oluşturmalarına imkan sağlamaktır.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ