yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İstanbul Büyükşehir Belediye Anne Kart uygulaması ile 675 bin anne 159 milyon kez ücretsiz toplu ulaşım hizmetinden faydalandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu öncülüğünde 2020 yılının Temmuz ayında hayata geçirilen Anne Kart uygulaması ile 675 bin anne 159 milyon sefer fiyatsız toplu ulaşım hizmetinden faydalandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Anne Kart uygulaması ile 675 bin anne 159 milyon kez ücretsiz toplu ulaşım hizmetinden faydalandı


Annelerin toplumsal hayata iştirakini artırma ve aile iktisadına katkıda bulunma amacı ile İBB tarafından hayata geçirilen Anne Kart projesi sayesinde bugüne kadar toplamda 675 bin anne 159 milyon kez fiyatsız toplu ulaşım hizmetinden faydalandı. 

0-4 yaş ortası çocuğu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı annelere toplu ulaşımda fiyatsız tarife uygulayan Anne Kart uygulamasından, şu an faal olarak 348 bin anne faydalanmaya devam ediyor. 

SON BİR YILDA ANNE KART İLE 57 MİLYON FİYATSIZ GEÇİŞ SAĞLANDI

2023 Mayıs – 2024 Mayıs tarihlerini kapsayan son bir yılda ilk sefer kart başvurusu, kayıp ve yenileme ile beraber 146 bin 114 Anne Kart verildi. Son bir yıl içerisinde 348 bin etkin Anne Kartlı toplam 57 milyon sefer toplu ulaşım hizmetinden fiyatsız yararlandı. 

NASIL ANNE KART SAHİBİ OLUNUR?

İlk sefer müracaat yapacak olan anneler, https://bireysel.istanbulkart.istanbul adresinden online olarak müracaatlarını yapabiliyor. 

Kayıp ve yenileme süreçlerinin yanı sıra birinci müracaat süreçleri için de nüfus cüzdanı aslı ve son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğrafla en yakın İstanbulkart Müracaat Merkezi’ne şahsen gidilerek Anne Kart temin edilebiliyor.

Başvurunun, müracaat sahibinin eş ya da çocukları tarafından yapılması durumunda her iki kişinin de (kart sahibi ve müracaat yapan kişi) kimlik aslını ibraz etmesi gerekiyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim