yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Bu Memleket Bizim Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahneleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nın, Cumhuriyetimizin 100. yılı için özel olarak hazırladığı, 38. Genç Günler’in kapanış oyunu olarak seyirciyle yine buluşan “Bu Memleket Bizim,” 19 Mayıs 2024 tarihinde saat 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahneleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Bu Memleket Bizim Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahneleniyor


“Cumhuriyetimizin 100. Yılına Saygı…” hissiyle hazırlanan “Bu Memleket Bizim”, kostümlerinden dekoruna, ışığından metnine, koreografisinden müziklerine, uzun mühlet hafızalarımızda tesirini sürdürecek bir oyun.

Oyuncularımızın bütün mevcuduyla sahnede olduğu bu görkemli oyunda, Ulusal Gayret devri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, temel metinlerden yola çıkılarak anlatılıyor.

Döneme ilişkin bütün malzemeler taranarak, araştırma ve dokümantasyonunu dramaturji ünitesinin üstlendiği “Bu Memleket Bizim,” oyunun direktörleri Ali Gökmen Altuğ, Aslı Öngören, Yıldırım Fikret Urağ ve Yiğit Sertdemir tarafından kurgulanarak sahneye taşındı.

“Bu Memleket Bizim”, 19 Mayıs tarihinde 38. Genç Günler’in kapanış oyunu olduğu için fiyatsız seyredilebilecek. 19 Mayıs coşkusunun tüm görkemiyle yaşanacağı oyuna tüm gençlerimiz davetlidir.

Oyunun 20, 21 Mayıs tarihlerindeki gösterimleri ise fiyatlı olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ