yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İSU, Tuzla Caddesi’ne 740 Metre Yeni Yağmur Suyu Hattı Yapıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Darıca ilçesi Piri Reis Mahallesi’nde yağışlar nedeniyle oluşan yüzey sularını toplamak ve su birikintilerinin önüne geçmek için yeni yağmur suyu sınırı çalışması gerçekleştiriyor.

İSU, Tuzla Caddesi’ne 740 Metre Yeni Yağmur Suyu Hattı Yapıyor

Yapılacak çalışma ile yağmurlu havalarda Tuzla Caddesi’nde oluşan su birikintilerinin önüne geçilerek trafikte yaşanan aksilikler giderilmiş olacak.

740 METRE YENİ YAĞMUR SUYU HATTI
Şehrimizin altyapısını güçlendirmek için çalışmalarına sürat kesmeden devam İSU Genel Müdürlüğü, tarihi bir misyon üstlenerek 2050 projeksiyonu ışığında insan ve etraf odaklı yatırımlarına devam ediyor. İSU bu kapsamda, “ altyapıda sıfır problem” prensibi ile ani ve sağanak yağışlar sonucu oluşan yüzey sularının toplanması ve su birikintilerinin önüne geçilmesi için Darıca ilçesi, Piri Reis Mahallesi’nde yer alan Tuzla Caddesi’nde 400 mm, 500 mm ve 600 mm çaplarında beton borular kullanarak toplamda 740 metre uzunluğunda yeni yağmur suyu sınırı imalatı gerçekleştiriyor. Yüzeysel suların kolay bir formda deşarj olması için çalışmalar kapsamında cadde üzerine ızgaralar da yapılıyor.

KISA MÜDDETTE TAMAMLANACAK
Kocaeli’yi baştan sona sağlıklı altyapıya kavuşturarak abonelerine daha kaliteli hizmet vermeyi hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Tuzla Caddesi’nde yağmur suyu sorununu çözecek olan yeni yağmur suyu sınırı çalışmasını kısa bir mühlet içinde tamamlayacak. Yeni yağmur suyu sınırı ile birlikte bölgenin yüzey suları toplanılacak ve böylelikle su birikintilerinin önüne geçilecek.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ