yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İtfaiyenin Acil Durum Tatbikatları sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mümkün yangın ve afetlere karşı fabrikalarda tatbikat gerçekleştiriyor

İtfaiyenin Acil Durum Tatbikatları sürüyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, muhtemel yangın ve afetlere karşı eğitim faaliyetlerinin yanı sıra mevcut sistem ve planların uygunluğu açısından kurum ve firmalarda düzenlenen tatbikatlar ile denetimlerini sürdürüyor. Büyükşehir İtfaiyesine bağlı İtfaiye Tedbire ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Ünitesi (KOBİTEM) personeliyle Kartepe ilçesinde kurulu bulunan Knauf İnşaat ve Yapı Elemanları San. Tic. A.Ş. ve Körfez ilçesinde bulunan Akçagaz Depolama ve Dolum Tesisinde Acil Durum ve Tahliye Tatbikatı düzenlendi.

FABRİKA ALANINDA TATBİKAT

Knauf İnşaat ve Yapı Elemanları San. Tic. A.Ş.de düzenlenen tatbikatta, acil durum alarmının çalıştırılması ile tesiste çalışan işçiler daha evvel belirlenmiş acil kaçış yollarını kullanarak toplanma noktalarına ulaştı. Burada, ilgili sorumlular tarafından yoklama alınarak tüm çalışanların inançlı bir biçimde toplanma noktasına gelip gelmediği denetim edildi. Akabinde senaryo gereği yaralı çalışan, ilkyardım takımlarının müdahalesi ile bulunduğu yerden alınarak ambulans servisine götürüldü. Tatbikatın akabinde taşınabilir yangın söndürücülerle akaryakıt yangınına müdahale çalışması gerçekleştirildi.

SENARYOLU TATBİKAT

Akçagaz Depolama ve Dolum Tesisinde gerçekleştirilen tatbikatta ise, acil durum alarmının devreye alınması ile tüm çalışanlar toplanma noktasına ulaştı. Yoklama ile tüm çalışanların toplanma noktasına ulaşıp ulaşmadığı denetim edildi. Senaryo gereği, küçük çaplı bir yangın olduğu varsayılarak taşınabilir yangın söndürücü ile müdahale edildi. Tanklara yönelik olarak, korunma ve müdahale için duşlama ve soğutma sistemleri devreye alındı. Sabit su monitörleri ve hortum tertibatları ile de temsili soğutma ve söndürme süreci uygulandı. Kanun ve yönetmeliklere uygun olarak oluşturulan acil durum planlarının işlerliği, mümkün bir acil durumda hayati kıymet arz ediyor. Bu sayede gerçek bir olayda meydana gelebilecek can ve mal kayıplarının azaltılması ve ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim