yandex
ankara seo
ankara web tasarım
17.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İYİ Parti’den Bakan Yusuf Tekin’e ‘Farkında Ol’ Çağrısı!

İYİ Parti Genel Lideri Müsavat Dervişoğlu, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e, “Farkında ol” daveti yaptı. 

İYİ Parti’den Bakan Yusuf Tekin’e ‘Farkında Ol’ Çağrısı!

İYİ Parti Genel Lideri Müsavat Dervişoğlu, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e, “Farkında ol” daveti yaptı. 

Müsavat Dervişoğlu, “Okullarda bilhassa lise çağında öğrencileri tarafından öldürülen okul müdürleri ve öğretmenler var. İşte bunların sizin 22 yıldır inşa ettiğiniz nizamın sonuçlarıdır. Bunların da farkında olmanızı istiyorum” dedi. 

Bakan Tekin, açıklamaları ile gündemde !

“Derdi Öğretmenleri Atamak Değil”

Dervişoğlu, Küme Toplantısında yaptığı konuşmada şu tabirlere yer verdi, “Her çocuğa temel eğitimde eşit, fiyatsız ve nitelikli bir eğitimi hedefleyemiyor, Devlet işini yapamıyor, çocuklarımızı özel okula yönlendiriyor. Liyakat ve mülakat sarkacında da daima mülakatı getiriyorlar. Zira kederi öğretmenleri atamak, bu ülkenin çocuklarını yetiştirmek değil öğretmenleri özel dalda köle emeği olarak çalıştırmaktır bunların asıl gayesi. Onu diyemiyorlar. Bu arsızlık ve izansızlık millete karşın kurulmuş ve millete karşın devam ettiren Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemidir en kısa ve en anlaşılabilir özetidir. Biz  İYİ Parti olarak çalınan minarenin kılıfının tartışıldığı bu tiyatroya itiraz edenlerdeniz. Bizim gayemiz ve çabamız kılıf dikicileri ile değil minareyi çalmaya cüret edenlerledir. Bunu o pis elleriyle hayata geçirenlerledir” 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN İSTİFA MI ETTİ ? 

Milli Eğitim Bakanı Farkında Ol !

“Buradan Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e sesleniyorum. Atamayan öğretmen sayısı 1 milyonu aşmıştır. AK Partinin iktidara geldiğinde bu sayı 70 bin civarındaydı. Müfredatta ideolojik fantaziler peşinde koşacağına öğretmenlerin yakıcı sıkıntılarına tahlil bulmaya uğraş sarfet Ulusal Eğitim Bakanı. Ayrıyeten farkında ol ! Okullarda bilhassa lise çağında öğrencileri tarafından öldürülen okul müdürleri ve öğretmenler var. İşte bunların sizin 22 yıldır inşa ettiğiniz tertibin sonuçlarıdır. Bunların da farkında olmanızı istiyorum” (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı) 

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim