yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir 3. Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali’ne hazırlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi çoksesli koro müziğini özendirmek ve Türk müziğinin üniversal boyuta ulaşmasına katkı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

İzmir 3. Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali’ne hazırlanıyor


Türkiye Polifonik Korolar Derneği İzmir Şubesi iş birliğiyle İzmir Milletlerarası Çoksesli Korolar Şenliği bu yıl üçüncü sefer İzmirliler ile buluşacak. 20-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek şenliğe bu yıl 164 koro ve 6 binin üzerinde korist katılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl üçüncü sefer İzmir Çoksesli Korolar Şenliği’ne mesken sahipliği yapacak. Türkiye Polifonik Korolar Derneği İzmir Şubesi iş birliğiyle 20-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek şenliğin koro oturumları Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacak.

164 koro İzmir’de ağırlanacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi 164 koroyu ağırlayacak. Korolar birbirleriyle yarışmaksızın 15 farklı müzikal kolda ”Festival Kıymetlendirme Kurulu” tarafından kıymetlendirilerek, aldığı en yüksek puana ilişkin müzikal kolda sanatsal olarak ödüllendirilecek. Fiyatsız izlenebilecek şenliğin ayrıntılı programına kultursanat.izmir.bel.tr ve aassm.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.

En yüksek iştirakli koro şenliği olacak

2022 yılında 2 bin 620 korist ve 73 koronun, 2023 yılında ise 3 bin 87 korist ve 81 koronun iştirakiyle düzenlenen şenliğe bu sene 164 koro ve 6 binin üzerinde korist katılacak. Bu şenlik, Avrupa’da bu vakte kadar yapılan şenlikler içerisindeki ”en yüksek iştirakli koro şenliği ” olarak tarihe geçecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ