yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir Adnan Menderes’ten Bükreş uçuşları başladı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Wizz Air’in Bükreş’ten gerçekleştirdiği uçuşu merasimle karşıladı.

İzmir Adnan Menderes’ten Bükreş uçuşları başladı


Wizz Air, dönem boyunca İzmir-Bükreş rotasında haftanın üç günü karşılıklı direkt uçuş gerçekleştirecek.

TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Wizz Air’in dün (28 Haziran) Bükreş’ten gerçekleştirdiği birinci uçuşu karşıladı. Airbus A321 tip uçakla gerçekleştirilen W4 3125 sefer sayılı uçuşla 200 yolcu İzmir’e geldi. Yolcular terminalde çiçeklerle karşılandı. Wizz Air, 20 Ekim 2024’e kadar pazartesi, cuma ve pazar olmak üzere haftada üç gün İzmir-Bükreş ortası direkt uçuş gerçekleştirecek. 

TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı, “Beş yıl ortadan sonra İzmir-Bükreş ortası direkt uçuşların tekrar başlamasından ötürü memnunluk duyuyoruz. İzmir’i direkt uçuşlarla tüm dünyaya bağlamak için paydaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Dünyanın her yerinden gelen yolcularımızı karşılamayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Toplam 42 havayolu ile 38 ülke 73 farklı destinasyona karşılıklı uçuş düzenlenen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, 2024 yılının birinci beş ayında geçen  yılın tıpkı devrine nazaran dış çizgilerde %31 artışla 1,3 milyon yolcuya hizmet verdi. Toplam yolcu sayısı ise tekrar geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran %15’lik bir artışla 4,1 milyon oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ