yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde Yemek Skandalı !

İzmir Bayraklı Kent Hastanesi’nde skandal bitmiyor. İzmir Kent Hastanesinde akşam yemeğinde “Ekmek ortası soğan” skandalı yaşandı. 

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde Yemek Skandalı !

İzmir Bayraklı Kent Hastanesi’nde skandal bitmiyor. İzmir Kent Hastanesinde akşam yemeğinde “Ekmek ortası soğan” skandalı yaşandı.

İzmir Kent Hastanesinin hasta kabulüne başladığı günden bu yana en büyük külfetlerden bir tanesi de, yemek hizmetleri olduğunu belirten Birlik Sıhhat Sen Genel Lideri Ahmet Doğruyol, “Personel yemekhanelerinin çalışma alanlarına uzak olması, yemekhane sayılarının yetersiz olmasıyla çalışanın dakikalarca yemek sırasında beklemesi, çalışanın pek çok defa yemek yemeden vazife yerlerine dönmesine bir de verilen yemeklerin eksik olması, yada yetersiz verilmesi eklendi” dedi. Doğruyol şunları söyledi, “Hastanelerde yemek hizmetleri aslında tek başına bir sorun. Devlet hastanelerinde de yemeklerin kalitesinin hayli düşük ve yetersiz, yani doyurucu olmamasından ötürü pek çok sıhhat çalışanı yemeklerini dışarıdan yemekte. Hatta kimi çalışanlarımız yemeklerini konutlarından sefer tasıyla getirmekte. Yemek sorunun çözülmesinin tek yolu, yemeklerin hastanelerin içerisindeki mutfaklarda yapılmasıdır. Eski yıllarda olduğu gibi
Hastane içerisinde yapılacak olan yemeklerin daha sağlıklı, steril ortamlarda yapılmasını, doyurucu ve sıcak olmasını beraberinde getirecektir. Yıllar evvel yemek hizmetleri özelleştirilirken tekraren özelleştirmenin yanlış olacağını lisana getirmemize karşın maalesef dinleyen olmamıştı. Bu gün geldiğimiz noktada çabucak herkes özelleştirmenin yanlış olduğunu lisana getirse de, bu gün maalesef hem çalışanlarımız, hem de yataklı tedavi kurumlarında yatarak hizmet alan hastalarımız sağlıklı ve doyurucu yemek yiyememektedir.
Dün İzmir kent hastanesinde yaşanan yemek zahmeti da tüm sıhhat kurumlarında yaşanan külfete yalnızca bir örnektir”

Bu Nasıl Vicdandır ?

“Bir tane maruldan 20 tane salata çıkararak çalışana salata verdik demek, kahvaltıya üç tane zeytin, bir tane reçel vermek, 24 saat kesintisiz hizmet veren sıhhat çalışanına yemek hizmeti verdik demek değildir.
Dün İzmir kent hastanesinde de sabaha kadar nöbet tutan işçiye yemeğin eksik verilmesi, adeta lavaş ortası soğan verilmesi, ne insanidir? Ne de vicdanidir? Yemek hizmetleri hemen kamulaştırılmalı ve yemekler kamu eliyle hastanelerde yapılmalıdır. Hastanelerde kâfi kontrolünde yapıldığına inanmadığımız için, adeta ne yediğimizi de bilmiyoruz” (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ